Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2017, 10:57

Najmenší hrad v Anglicku. Unikátny výtvor architekta Buckinghamského paláca je na predaj

Miniatúrny hrad navrhnutý architektom Buckinghamského paláca Edwardom Blorom stojí neďaleko obce Long Compton v anglickom Warwickshire. Unikátna nehnuteľnosť s rybníkom a garážou je na predaj za 550-tisíc libier, v prepočte vyše 651-tisíc eur.

Najmenší hrad v Anglicku. Unikátny výtvor architekta Buckinghamského paláca je na predaj
Zdroj: Youtube

Výnimočná stavba Molly's Lodge bola postavená v roku 1834 a ide zrejme o najmenší britský hrad. Súčasťou predaja je okrem hradu tiež pozemok s rybníkom, sadom a zeleninovými záhonmi, informuje iDNES.

Neďaleko hradu stojí domček s garážou, dvojitým zastrešeným státím, kanceláriou a s pôdnym apartmánom s obývacou izbou, kuchynským kútom a kúpeľňou z 30. rokov minulého storočia.

Za vchodovými dverami je vstupná hala s kamenným oblúkom, z ktorej sa vchádza do vybavenej kuchyne s jedálňou. V obývacej časti je veľké okno a dekoratívne viktoriánske liatinové kachle vo veľkom tehlovom krbe. V prízemí je tiež kúpeľňa. Z úzkej chodbičky vedie železné točité schodisko do poschodia s jednou spálňou.

Stavba Molly 's Lodge slúžila v minulosti ako vrátnica k panstvu Weston Park. Navrhol ju viktoriánsky architekt Edward Blore, ktorý pre kráľovnú Viktóriu rozšíril Buckinghamský palác a pristaval neogotickú časť Lambethského paláca (oficiálne londýnske sídlo arcibiskupa z Canterbury).

Ticketportal.sk