Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2017, 00:01

Megaprojekt lega pripravený k otvoreniu: Lístky budú v predaji už v priebehu tohto leta

Dá sa celkom bezpečne konštatovať, že takmer každý z nás sa ako dieťa tešil z lego hračiek. Tentokrát sa ale táto zábavná a kreatívna hra posunula o level vyššie a architektonická firma BIG sa rozhodla vytvoriť z lega celú budovu reálnych rozmerov.

Megaprojekt lega pripravený k otvoreniu: Lístky budú v predaji už v priebehu tohto leta
Zdroj: Lego

Neďaleko areálu firmy Lego, v Dánsku, vznikla stavba, ktorá nemá páru. Očakáva sa, že dom z lega pritiahne 250 tisíc návštevníkov ročne, pre ktorých je, okrem prehliadky, pripravený program a aktivity, ktoré ich majú pobaviť, informuje highsnobiety.

Nebude chýbať ani jedlo v téme známych kociek. Ako každý správne predpokladá, celý priestor je stvorený lego tematikou, čo znamená, že aj budova sa pýši fasádou, ktorú tvoria lego kocky.

Areál bude rozdelený tematickými časťami, ktoré budú predstavené vo farbách: Modrej (hrajme sa s logikou), žltej (hrajme sa s emóciami), červenej (hrajme sa kreatívne), zelenej (hrajme sa spolu).

Zdroj: Lego

"Lego Dom je prejavom samotnej podstaty celého lego nápadu," hovorí Jesper Vilstrup, generálny riaditeľ Lego Domu. "Bude to úžasné miesto, kde fanúšikovia, ich rodiny a priatelia môžu zažiť lego svet, ktorého súčasťou je hravosť lego vesmíru. Všetky aktivity sú spojené s našou filozofiou, že kreatívna hra podporuje inovácie. Dom nám umožní ponúknuť dospelým aj najmladším hosťom možnosť stimulovať a spájať kreativitu a učenie."

Lego Dom je vo výstavbe od roku 2014, predaj cestovných lístkov do budovy bude zahájený v júni. Brány sa otvoria v septembri 2017.

Ticketportal.sk