13.03.2017, 12:00

Luxus za 250 miliónov dolárov: Z najdrahšieho domu v Amerike nikdy nebudete chcieť odísť

Najdrahší dom na predaj v USA sa nachádza vo štvrti Bel Air v Kalifornii. Má štyri podlažia a ponúka výhľad na hory, more a panorámu Los Angeles.

Luxus za 250 miliónov dolárov: Z najdrahšieho domu v Amerike nikdy nebudete chcieť odísť
Zdroj: Youtube

Developer Bruce Makowsky sa pri jeho stavbe snažil vytvoriť najluxusnejší domov v Spojených štátoch. "Videl som príležitosť, pretože ľudia venujú toľko času svojim hračkám, ako sú lietadlá, lode a jachty, ale vo svojej domácnosti strávia 12 hodín denne. Váš domov by mal byť miestom, z ktorého už nikdy nebudete chcieť odísť,“ povedal pre Washington Post.

Toto sídlo - s cenovkou 250 miliónov dolárov, čo je v prepočte vyše 235 miliónov eur - má takmer všetky hračky, ktoré si dokážete predstaviť.

​Milovníci drahých áut si prídu na svoje v garáži s 12 vozmi značiek ako Pagani, Mercedes 540K z roku 1936 (ktorý má hodnotu 15 miliónov dolárov), Bugatti, Rolls-Royce a Bentley.

V dome sa nachádzajú dve vínne pivnice, ktoré obsahujú 2500 fliaš. Medzi nimi je aj zlaté šampanské z kolekcie rapera Jay-Z. Jedna fľaša Armand de Brignac stojí 760 dolárov. Sedemčlenný personál zahŕňa aj osobný kuchár, ktorý varí v troch gastronomických kuchyniach.

Štyri bowlingové dráhy, kino zariadené v štýle filmov Jamesa Bonda a celá stena zo sladkostí – to všetko nájdete v tomto luxusnom paláci.

Budúci majitelia si po cvičení v domácej posilňovni či plávaní v bazéne môžu v špeciálnej miestnosti dopriať relaxačnú masáž.   

Pre dom s 21 kúpeľňami, 5 barmi a obrovskou strešnou terasou, kde sa nachádza nefunkčný vrtuľník, tiež špeciálne navrhli 130 umeleckých diel.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.