Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2021, 19:00

Z dvojizbového bytu vznikol posunutím dvoch priečok o pár centimetrov komfortný štvorizbový

Architektka dostala za úlohu upraviť byt 2 + 1 s plochou 57 metrov štvorcových v staršom činžiaku pre trojčlennú rodinu. Nakoniec sa podarilo získať súkromie pre všetkých.

Z dvojizbového bytu vznikol posunutím dvoch priečok o pár centimetrov komfortný štvorizbový
Zdroj: Jakub Jurdič

Jitka s Ondřejom sa s architektkou Ivou Zezulovou zo štúdia IAK prvýkrát stretli, keď uvažovali o prestavbe rodinného domu, ktorý si vtedy vyhliadli. Nakoniec usúdili, že by to bolo nad ich finančné možnosti.

Nepomohol by ani predaj ich bytu v činžiaku z päťdesiatych rokov 20. storočia. Ondřej v dvojizbovom byte vyrástol a po tom, čo mu ho venovala matka, sa do neho vrátil s Jitkou, s ktorou dovtedy žili v Brne.

"Situáciu sme prehodnotili a povedali si, že sa sem aj s dieťaťom nejako zmestíme, ale bude potrebná úprava. Konzultácia s architektkou bola príjemná a podnetná, preto sme jej návrh prestavby zverili. Manžel si najskôr myslel, že to zvládnem sama, keď ako divadelná scénografka pracujem s priestorom. Vo výsledku bol veľmi rád, že sme sa rozhodli pre architektku a nechali jej voľnú ruku," hovorí Jitka.

Rozhodnutie o rekonštrukcii urýchlilo Jitkino tehotenstvo.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.