07.03.2017, 10:52

Dom postavili za 24 hodín pomocou 3D tlačiarne: Minuli ani nie 10-tisíc eur

Nikita Chen-Yuntai, vynálezca mobilnej tlačiarne a zakladateľ spoločnosti Apis Cor, vysvetlil, že jeho prianím bola „automatizácia všetkého“.

Akonáhle bol dom dokončený, tlačiareň odstránili pomocou žeriavu a pravdepodobne sa ešte k stavbe pridá strecha a potom vnútorné zariadenie.
Zdroj: YouTube

Fotografie domu, vytlačeného v Rusku pomocou 3D, nám dáva možnosť nahliadnuť do toho, ako by mohla vyzerať budúcnosť výstavby, uvádza Telegraph. Nájdete ich v galérii.

​Apis COTRA - 3D tlač, je spoločnosť, ktorú založili odborníci z Ruska a San Francisca. Tvrdia, že steny budovy boli vytlačené a namaľované iba v priebehu 24 hodín.

"Tlač samonosných stien, priečok a obvodového plášťa budovy bola vykonaná za menej ako jeden deň. Čistý čas práce stroja činil 24 hodín," uviedla firma.

"Ale všetky tlačiarne sú vytvorené ako portálový typ. Som si istý, že takýto návrh nemá budúcnosť vzhľadom k svojej objemnosti. Tak som sa postaral o odstránenie tohto obmedzenia a rozhodol pre upgrade dizajnu stavebného žeriavu." A dodáva: "Chceme pomáhať ľuďom na celom svete k zlepšeniu ich životných podmienok. To je dôvod, prečo proces výstavby musí byť rýchly, efektívny a rovnako aj vysoko rovnako. Aby sa tak stalo musíme preniesť všetku ťažkú prácu na inteligentné stroje."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.