06.03.2017, 00:01

Najdrahšia vila v Česku je na predaj za 15 miliónov eur. Pozrite sa na ten luxus

Päť podlaží, päť spální, obytná plocha tisíc metrov štvorcových, hektárová záhrada s basketbalovým ihriskom, skvelá lokalita aj výhľad... Ťažko budete hľadať v Česku vilu, ktorá by tejto konkurovala. Aj si ju tiež majiteľ cení minimálne na pätnásť miliónov eur.

Veľká terasa ponúka aj kryté posedenie pre prípad dažďa alebo príliš ostrého slnka.
Zdroj: Archív Czech Republic Sotheby's International Realty

Pôvodne na pozemku v rezidenčnej lokalite v Prahe-Troji a v susedstve botanickej záhrady stála "normálna" vila. Lenže čas sa ani pred domy v tejto časti, ktoré tu stavali už od dvadsiatych rokov úspešní podnikatelia a továrnici, nezastavil. Noví majitelia tak majú dve možnosti, buď nákladnú a komplikovanú prestavbu, alebo strhnutie starej vily a postavenie novej, uvádza idnes.

Majiteľ vily, podnikateľ Anthony Denny z Austrálie, zakladateľ siete bazárov AAA Auto, sa približne pred desiatimi rokmi rozhodol pre druhú variantu. Dom postavený v roku 1900 už bol vo veľmi zlom stave.

Na svahovitom a členitom pozemku tak nechal postaviť budovu naozaj monumentálnu, a to v duchu víl prvej republiky, aby štýlom zodpovedala rezidenciám v okolí.

Aj kvôli výhľadu sa však vila "vyšplhala" až k piatim podlažiam, aby vyššie poschodia mohli ponúknuť terasy a balkóny, z ktorých sa otvárajú pohľady na park Stromovka a panorámu Prahy za ním.

Pre pohodlie majiteľov aj hostí je tu k dispozícii samozrejme tichý výťah, vnútorný bazén, dve garáže s desiatimi parkovacími miestami, sauna aj fitness.

"S ohľadom na susedstvo s botanickou záhradou možno predpokladať, že v bezprostrednom okolí sa veľmi dlho nič nepostaví, čo novému majiteľovi zaručí maximálne súkromie, a to je dnes v Prahe čím ďalej tým cennejší benefit," vysvetľuje Ilona Mančíková, obchodná riaditeľka Czech Sotheby ' International Realty, ktorá má vilu vo svojej ponuke.

Reprezentatívna stavba

Rezidencia Troja nie je typická rodinná vila, čo je dané aj osobou majiteľa a jeho obchodnými aktivitami. Dom možno dokonca rozdeliť na "verejnú" a privátnu časť. Vďaka presklenej fasáde má užívateľ neustály kontakt s rozľahlou záhradou s desiatkami ovocných stromov a orechov, nechýba dokonca ani malá vinica. K domu totiž patrí pozemok, ktorého plocha má jeden hektár!

"V spolupráci s architektom sa majiteľ rozhodol ctiť lokálnu tradíciu a zvolil štýl po vzore prvej republiky, ide teda vlastne o akúsi repliku domu, aké v danom území historicky skutočne stáli," opisuje dom Mančíková.

Vila však ponúka komfort zodpovedajúci súčasným technológiám, napríklad izby s vyhrievanými mramorovými podlahami a nábytkom na mieru i domácim kinom. Mimochodom vyhrievaná je aj príjazdová cesta k desiatim parkovacím miestam a dvoma garážam, takže ani v naozaj treskúcej "zasneženej" zime nie je nutné sa o ňu starať.

Obyvatelia vily sa tak môžu venovať iným aktivitám, napríklad relaxovať vo wellness v bazéne s protiprúdom, vírivkou, saunou aj parou alebo si zacvičiť vo fitness. Prípadne si zahrať basketbal na ihrisku na záhrade.

O svoju bezpečnosť sa báť nemusia: "O dome môžem prezradiť, že má nadštandardne riešený bezpečnostný systém s kamerami a priestormi pre ochranku," prezrádza Ilona Mančíková.

Anthony Denny svoje aktivity v Českej republike obmedzuje a trávi tu už len niekoľko týždňov v roku, takže predaj vily pokladá za rozumné riešenie. V roku 2014 predal svoj väčšinový podiel siete bazárov AAA Auto a začal viac podnikať opäť v Austrálii. Či jeho dom poslúži ako sídlo firmy alebo ako zahraničná ambasáda, to sa ešte len vidí, záujemcovia sa však už hlásia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.