Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2017, 14:00

Najspokojnejší zamestnanci na svete: Šéf minul vyše tri milióny eur, aby boli šťastní

Chris Morling je asi tým najlepším zamestnávateľom na svete. Ľudia, ktorí pre neho pracujú si užívajú v práci každodenný luxus.

Najspokojnejší zamestnanci na svete: Šéf minul vyše tri milióny eur, aby boli šťastní
Zdroj: twitter.com/alumni

Chris Morling, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti money.co.uk, kúpil hrad v anglickom Cirencester, ktorý prerobil na moderné pracovisko s posilňovňou, knižnicou a kinom, uvádza idnes.

Prispieva na dovolenky a poskytuje im jedlo zdarma

Jeho cieľom je, aby boli zamestnanci v práci šťastní. Hrad kúpil Morling za tri milióny libier, v prepočte 3. 516 050 771,77 milióna eur. Premeny sa ujal populárny návrhár interiérov Laurence Llewelyn-Bowen, ktorý vniesol do historických komnát žiarivé farby, pre všetkých päťdesiat zamestnancov.

Ich nápady a návrhy boli hlavným vodidlom

Navrhol výstredné toalety s odkazmi na kapelu Rolling Stones a zasadaciu miestnosť premenil na ľadovú jaskyňu z filmu Doba ľadová aj s ikonickým žaluďom prehistorickej veveričky Scrat. Chris Morling je presvedčený, že stvoril najlepšie miesto pre prácu.

Starostlivosť o tím je pre neho prvoradá, zamestnancov považuje za svoj najcennejší majetok. Teraz sa zamestnanci schádzajú v netradične vyzdobených kancelárskych priestoroch.

K dispozícii majú okrem iného kuchyňu, kino, herňu s biliardom, stolným futbalom a hracími automatmi. Jednotiacim prvkom je hravosť, tvorivosť, pop-art a veľa oranžovej farby.

Ticketportal.sk