Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2016, 00:00

Štýlový a plný hviezd. Nový spot H&M natočil slávny režisér

Renomovaný hollywoodsky režisér Wes Anderson nakrútil krátky film pre módny dom H&M.

Štýlový a plný hviezd. Nový spot H&M natočil slávny režisér
Zdroj: H&M

Móda v ňom ale ide zdanlivo trochu bokom. Film s názvom Čas stretnutia sa odohráva sa vo vlaku a ústrednou témou sú Vianoce.

Hlavnú úlohu stvárnil oscarový Adrien Brody - jeden z obľúbených hercov filmového tvorcu so šiestimi nomináciami na Oscara, píšu české Lidovky.cz.


"S ľútosťou vás musím informovať, že z dôvodu nepriaznivého počasia sme boli presmerovaní na inú trať a preto prídeme s oneskorením jedenásť a pol hodiny," hlási na Štedrý deň do rozhlasu rušňovodič v podaní Adriena Brodyho.

​Vianoce sú ale zachránené, keď Brody vytvorí improvizovanú vianočnú atmosféru v jednom z vagónov. Všetci pasažieri sa tak šťastne stretávajú u stromčeku - v novej vianočnej kolekcii H&M.

​Anderson v Čase stretnutí využil jednoduchý príbeh, kúzelnú vianočnú atmosféru a nevtieravú prezentáciu značky. Do štyroch minút reklamného materiálu sa mu podarilo vniesť typické prvky zo svojej nezameniteľnej tvorby: prísnu symetriu, dlhé zábery i nadčasovosť.

​Vianočný idylku dokresľuje pieseň Johna Lennona a Yoko Ono Happy Xmass (War Is Over).

​Spot pre H&M nie je prvým reklamným materiálom, ktorý Anderson natočil. V minulosti tvoril napríklad po značky Stella Artois, American Express alebo módnu ikonu Prada.

​Režisér sa preslávil najmä filmami Až vyjde mesiac či Grandhotel Budapešť, ku ktorému napísal aj scenár. Aj v Grandhoteli Budapešť si zahral tiež Adrien Brody, ktorý v roku 2003 získal Oscara za úlohu vo filme Pianista.

Ticketportal.sk