Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.11.2016, 12:00

Zaspievala v nich Kennedymu a onedlho zomrela. Trblietavé memento po Marilyn má extrémnu hodnotu

Cenné relikvie po Marilyn Monroe ponúka nová dražba. Najdrahšou položkou majú byť šaty, v ktorých spievala Kennedymu.

Zaspievala v nich Kennedymu a onedlho zomrela. Trblietavé memento po Marilyn má extrémnu hodnotu
Zdroj: Julien’s Auction

Aukčný dom Julien’s vo štvrtok 17. novembra vydraží asi stovku artefaktov spätých s ikonou šoubiznisu 20. storočia Marilyn Monroe.

Vrcholom dražby budú historické perleťové telové šaty, ktoré mala hviezda oblečené, keď spievala americkému prezidentovi, píše The Guardian.

Najslávnejšie narodeninové prianie na svete: “Happy birthday, Mr President ...” má dodatočne z úst ikonickej blondíny aj trpkú príchuť.

Bolo to 19. mája 1962, keď JF Kennedy predtým, než ho postihol podobne tragický osud, oslávil 45. Už 5. augusta ju totiž 35-ročnú našli v jej dome v Brentwoode predávkovanú liekmi.

V čase slávneho večierka legendárne šaty určite také chladné ako dnes neboli. Dnes sú pravdepodobne sú uložené v trezore s regulovanou teplotou, chránené pred znehodnotením či roztrhnutím.

Večerné šaty s veľkým množstvom ručne poprišívaných drahých kamienkov už v tom čase stáli 12-tisíc dolárov (asi 11,2-tisíc eur). V roku 1999 boli predané za 1,3 milióna dolárov, dnes ich dražitelia odvážne odhadujú potenciálnu predajnú sumu až na 3 milióny dolárov.

Kúpi si ich niekto ako strategickú investíciu, z veľmi nákladného rozmaru vyskúšať si ich alebo ostanú na ocot?

Ticketportal.sk