16.09.2017, 00:01

Vo Vlčom hrdle vyrástol víkendový dom s industriálnou atmosférou

Inšpiratívna lokalita a otvorený klient. A k tomu nadané duo architektov, ktoré z tejto kombinácie vyťažilo maximum. Víkendový dom v industriálnom duchu, dokonale zapadol do pôsobivej periférie.

Víkendový dom Vlčie hrdlo
Zdroj: CE.ZA.AR: foto Tomáš Manina

Už po šesnástykrát vyhlasuje Slovenská komora architektov súťaž Cena za architektúru. Hospodárske noviny ako hlavný mediálny partner vám postupne predstavia všetky nominované diela súťaže CE.ZA.AR 2017  Tak, ako ich vidia samotní autori. Vy potom môžete rozhodnúť o Cene verejnosti.

Zdroj: CE-ZA-AR 2017

​Bratislavské Vlčie hrdlo má svojské čaro. A záhradkárska osada medzi Slovnaftom a dunajskou lodenicou pre nákladné lode zvlášť. „Vzduchom sa tiahnu hrdzavé produktovody rafinérie, k tomu továrenské komíny s Dunajom a jeho lužnými lesmi,“ opisujú prostredie architekti Henrich Korec a Ladislav Jurík z ateliéru A3UM, ktorí sa netaja tým, že práve ono bolo pre nich veľkou inšpiráciou.

​Klientovo zadanie znelo jasne: víkendový dom s kvalitnou pivnicou, kuchynkou a miestom na prespanie. Korec a Jurík pri tvorbe architektonického výrazu stavby logicky nadviazali na prostredie. Výsledkom je čistý tvar kocky v pohľadovom betóne osadený v zeleni záhrady a prekrytý zelenou strechou.

Výrazným technickým a zároveň dizajnovým prvkom je výklopná stena s dreveným tieniacim roštom, ktorá zaujímavo presahuje aj do interiéru. V podobe motorov, ktoré konštrukciu dvíhajú a zároveň dotvárajú industriálny charakter vnútrajšku.

Víkendový dom nahradil záhradnú chatu a rovnako ako ona má zastavanú plochu 25 štvorcových metrov. V suteréne sa nachádza vínna pivnica, WC so sprchou a technické zázemie. Na prízemí je kuchyňa s jedálňou, z ktorej sa vychádza na drevenú terasu, ktorá sa po odsunutí presklenej steny stáva obytným priestorom. Najvyššie podlažie tvorí takzvaná spacia galéria – drevená konštrukcia nad polovicou pôdorysu, na ktorej sa pohodlne vyspia štyria ľudia.

Hlasovať o Cene verejnosti môžete TU 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.