Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2016, 00:00

Tieto dve farby kraľujú kúpeľniam. A nikdy neprestanú

Tieto dve farby kraľujú kúpeľniam. A nikdy neprestanú
Zdroj: studio MCGEE 2

Kúpeľňa už dávno nie je len malým, nevyhnutným miestom v byte, ale aj priestorom pre intimitu, oddych, naberanie inšpirácie. A to aj v prípade, že má veľkosť a formu tých na Slovensku dobre známych - panelákových a bytovkových, ktoré slúžili viac na účel ako na efekt.

Dnes môže byť aj kúpeľňový priestor symbiózou štýlov a inšpirácií. Napriek tomu sa ich dizajnové riešenia pravidelne vracajú k podobným motívom. Jedným z nich je nadčasový kontrast čiernej a bielej, ktoré sa skutočne dajú označiť za klasické farby, avšak také, ktoré nikdy nevyjdú z módy.

Symbolizujú čistotu tvarov a línií, ale aj priestoru, zároveň mu dodávajú určitú dávku intimity, punc originality a pocit výnimočnej plochy. Navyše so správnymi dekoráciami, materiálmi a návrhmi svedčia podobne dobre tradičnému, prírodnému zariadeniu ostatných izieb, ako aj minimalisticky modernému.

Dokonca vám táto kombinácia umožní mnohé zdobenia a dekorácie, ktoré by pri splývavých a tlmenejších farbách nevynikli alebo by sa javili gýčovo. Prúžky, ornamenty, komplikovanejšie motívy, ako aj odvážne grafické podlahové vzory, to všetko je v čierno-bielej kombinácii dovolené, dokonca vítané.