Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2016, 16:00

Kráľovná Alžbeta ukázala svoj šatník na výstave. Stovky klobúkov a šiat od detstva

Kráľovná Alžbeta ukázala svoj šatník na výstave. Stovky klobúkov a šiat od detstva
Zdroj: Reuters

Výber zo šiat, ktoré nosila britská kráľovná Alžbeta II. počnúc svojím detstvom, vystavuje od soboty Buckinghamský palác. Jeho predstavitelia uviedli, že výstavu si budú môcť pozrieť ľudia, ktorí navštívia oficiálne priestory paláca v centre Londýna počas ich letného sprístupnenia pre verejnosť.

Bezprecedentná výstava šiat usporiadaná k 90. narodeninám kráľovnej predstaví svadobné šaty, ktoré mala Alžbeta II. na sebe pri sobáši s princom Philipom v roku 1947, a tiež šaty z jej korunovácie. Budú tam aj čierne šaty z hodvábneho zamatu, ktoré mala oblečené v roku 1956 na premiére filmu, kde sa stretla s Marilyn Monroe. Nechýbajú ikonické kúsky, v ktorých pózovala pre portréty, kostýmy všetkých farieb aj model, ktorý si panovníčka obliekla ako Bond girl v úvodnom klipe olympiády v Londýne v roku 2012.


Kráľovná miluje kostýmy, ktoré dopĺňajú zladené klobúky. Žltý model, ktorý je na snímke na konci ľavého pódia úplne vpravo, mala na svadbe svojho vnuka princa Williama. Na výstave v Buckinghamskom paláci nesmú chýbať ani klobúky z jej zbierky, ktorých sú stovky.