Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2016, 00:00

Dizajn na Slovensku oslavuje. Pozrite sa na päť (ne)tradičných ľudových inšpirácií

Dizajn na Slovensku oslavuje. Pozrite sa na päť (ne)tradičných ľudových inšpirácií
Zdroj: Facebook AidaStyle

Na Slovensku máme množstvo šikovných a kreatívnych ľudí, ktorí sa vrhli na realizáciu svojich snov. Vybrali sme piatich zástupcov, ktorí sa venujú jedinečnému slovenskému dizajnu a dopĺňajú ho o úžasné a tradičné kúsky z našej histórie. 

Matej sa venuje modrotlači a vlastnými rukami celými zafarbenými a permanentne namáčanými vo farbe vytvára neuveriteľné obrazce a motívy.

Aida vymyslela mikinu s naším typickým kohútikom jarabím a nelení, pokračuje aj v celej škále športového oblečenia s typickými, slovenskými vzormi.

Obuvná značka s dizajnérom Tomášom Kompaníkom preniesla výšivky na tenisky a do inak elegantnej, no možno trošku fádnej bielej vniesla ľudového ducha a zhmotnila motívy známe predovšetkým z čias našich starých materí.

Linda spojila Typiš tričká s ornamentami, pretože je pre ňu vzácne a potrebné zachovať si naše kultúrne dedičstvo.

A Silvia s priateľom Vladimírom urobili prievan v dekoračných predmetoch, veď čo tam po poháriku so slovenským znakom, keď si môže nielen cudzinec, ale i našinec, kúpiť napríklad aj napuckaný vankúš vo viacerých farbách a dokonca s echt tradičným vzorom okrášlený kvetinami z výšiviek?