Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2016, 00:00

Nápadná super jachta sa hlási o slovo. Mať by ju mohol aj Bond

Nápadná super jachta sa hlási o slovo. Mať by ju mohol aj Bond
Zdroj: Timur Bozca

Rozmerná a rozmarne vyzerajúca loď od dizajnéra Timura Bozcu je skutočne famózna. Je to vlastne palác plávajúci po mori pre miliardára, ktorého svrbia peniaze. Ak chce prvotriedny luxus s bazénom aj heliportom, Black Swan je pre neho ideálna voľba. Ako píše odhaľuje dailymail.co.uk, je to luxusná vila na vode.

Vyzerá ako obrovská hračka pre Jamesa Bonda, ktorý by s ňou dokázal brázdiť more, bojovať so zločincami a zviesť na nej nejednu krásku. Jachta nazvaná Black Swan poskytuje dva priestory. Jeden viditeľný, z ktorého na nás bazén volá skoč si a ležadlá vábia na opaľovanie. Ten druhý, skrytý, ponúka balkóny s ohromujúcim výhľadom, výťah k heliportu aj do tela jachty, kde sa nachádzajú komfortné spálne a privátny priestor.

Dramatický dizajn plavidla podčiarkuje čierna farba, kontrastné kovanie aj samotná konštrukcia v tvare šípky s trojuholníkovými oknami rôznej veľkosti, ktorými sa do interiéru dostáva množstvo prirodzeného svetla. Jej hlavnými stavebnými prvkami sú hliník a oceľ. Dizajnér Timur Bozca sa s návrhom veru vyhral. Medzi tým, ako stále pendluje medzi Istanbulom, Milánom a Londýnom, vytvoril neuveriteľné detaily. Podmanivý dizajn, štýl a luxus dávajú jachte punc najvyššej triedy. Bozca chcel vytvoriť niečo, čo dá majiteľovi pocit maximálneho pohodlia počas cestovania a postaví ho na pomyselný vrchol blaha.

Dva skryté balkóny sú chránené ochranným sklom, vrtuľníková plošina je zas dostupná súkromným výťahom. Hlavná spálňa a šesť hosťovských ponúka priestor pre 12 ľudí. Interiér je tvorený bielym nábytkom, ktorý nádherne kontrastuje s použitými tmavými materiálmi. Jachta má štyri motory. Cena zatiaľ nie je stanovená, no pokiaľ by o ňu nejaký miliardár požiadal, do vrecka by musel načrieť skutočne hlboko. Suma by sa totiž šplhala k desiatkam miliónov eur.