Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.06.2016, 00:00

Takto to vyzerá, keď sa kostol zmení na kancelárie

Takto to vyzerá, keď sa kostol zmení na kancelárie
Zdroj: Tom Dixon Studio

Progresívny britský dizajnér Tom Dixon pri príležitosti Clerkenwellského týždňa dizajnu 2016 premenil miestny kostol na pracovné priestory pre verejnosť. Do svätostánku St. James Church umiestnil nábytok a osvetlenie tak, že ho transformoval na netradičné kancelárie a spoločenské kútiky, píše dezeen.com.

Tom Dixon pri zmene plne spolupracoval s farárom Andrewom Baughenom. Ten nadšene schvaľoval využitie budovy na netypické účely. Myšlienka otvorenia svätostánku ako pracovného priestoru pre obyvateľov štvrte Clerkenwell mu bola od začiatku veľmi blízka.

S Dixonom tak rýchlo našli spoločnú reč. "Tešilo by ma, keby bola táto unikátna sakrálna stavba k dispozícii obyvateľom celej štvrte ako zjednocujúce miesto, kde sa môžu stretať a tvorivo sa tu realizovať,“ povedal samotný autor dočasnej inštalácie Tom Dixon. Premena pozostáva z kancelárskej miestnosti, kuchyne a kaviarne, v ktorej sa tiež dá pracovať. Kaviareň je vlastne ostrovčekom so stolmi a stoličkami nachádzajúcim sa neďaleko oltára. Návštevníkom umožňuje sadnúť si, relaxovať alebo robiť na osobnom počítači. Na poschodí sa nachádza ďalší stôl a stoličky. Táto súprava je určená už len čisto na pracovné účely.

Ako hlavné estetické motívy použil Dixon geometrické krivky a zoskupené osvetlenia oblých tvarov. Kovový obal lámp zaujímavo kontrastuje s pestrofarebnými sklíčkami vo výplni okien a zároveň odráža svetlo ako filtrovanú žiaru. Cítite sa tu aj vďaka tomu ako na rozhraní dvoch svetov, ktoré sa zvyčajne nestretávajú.

Ticketportal.sk