Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2016, 00:00

Toto sú kancelárie, kvôli ktorým sa do práce budete tešiť

Toto sú kancelárie, kvôli ktorým sa do práce budete tešiť
Zdroj: Architektonické štúdio MM18

Rozlúčte sa s prísnymi líniami, kanceláriami pripomínajúcimi kumbály a nevraživým duchom otvoreného pracovného priestoru. Radšej si privykajte na zelenú dedinu uprostred výškovej budovy, kuchyňu ako na farme či na recepciu kopírujúcu verandu rodinného domu. Alebo si o nich zatiaľ aspoň zasnívajte, navnaďuje dezeen.com.

Spoločnosť Airbnb zaoberajúca sa sprostredkovaním dovolenkových pobytov na hostiteľskej báze si nechala zrekonštruovať kancelárske priestory v svojich troch medzinárodných základniach. Ich vynovené "úrady" v Londýne, Sao Paule a Singapure stelesňujú pohodu domova a ducha cestovania, dvoch princípov, na ktorých stojí filozofia spoločnosti.


Heslá spoločnosti “patríme všade” a “všade sme doma” sú citeľné v každej miestnosti, do ktorej vstúpite, bez ohľadu na jej veľkosť. Konferenčné priestory sú replikami obývačiek v domoch, ktoré si cez spoločnosť môžete prenajať. Niektoré zasadačky sú zariadené ako klubovne v spoločenských centrách miest. Schodisko je ako vystrihnuté z únikových východov mrakodrapov. A kantína okolo jedální, na aké sme v našej sladkej domovine zvyknutí, nechodila ani okľukou. Bližšie má k rustikálnej francúzskej kuchyni či útulnej talianskej kaviarni.  

Všetky tri základne Airbnb navrhli a zrekonštruovali miestne architektonické štúdia. Lokálny dizajnér bol základnou podmienkou zadania projektu. Za londýnskym prerodom preto stojí spoločnosť Threefold, pod Sao Paulom je podpísané brazílske dizajnové štúdio MM18 a o singapurský zázrak sa postarala tamojšia interiérová firma Farm.  

Ticketportal.sk