Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2016, 13:00

Kate prvýkrát v roli modelky. Zdobí obálku Vogue

Kate prvýkrát v roli modelky. Zdobí obálku Vogue
Zdroj: Instagram / kensingtonroyal

Manželka britského následníka trónu princa Williama sa prvýkrát objaví na obálke britského módneho časopisu Vogue v jeho jubilejnom júnovom čísle. To ide do predaja vo štvrtok a bude venované 100. výročiu vzniku magazínu. Redakcia to v sobotu oznámila na svojom webe. Vojvodkyňa Kate tak nasleduje príklad Williamovej zosnulej matky, princeznej Diany, ktorá ako módna ikona niekoľkokrát obsadila obálku Vogue.

"Som veľmi rada, že sme mohli pokračovať v našej tradícii vynikajúcich kráľovských portrétov," vyhlásila šéfka britského vydania Vogue Alexandra Shulman. Okrem titulného portrétu, na ktorom sa Kate vo vidieckom prostredí usmieva v bielej blúzke, hnedom saku a so zeleným klobúkom, sa ďalšie fotografie objavia vo vnútri časopisu: na jednej z nich sa vojvodkyňa v čiernočervenom pruhovanom tope s dlhým rukávom opiera o drevený plot.


Dve zo snímok, ktoré v januári v grófstve Norfolk urobil prominentný britský fotograf Josh Olins, bude v najbližších dňoch možné vidieť v londýnskej Národnej portrétnej galérii v rámci putovnej výstavy venovanej výročiu Vogue.

Členovia britskej kráľovskej rodiny majú s fotografovaním pre Vogue skúsenosti: okrem snímok Diany časopis uverejnil aj mnoho fotografií kráľovnej Alžbety či jej blízkych. Pre Kate bolo pózovanie pre Olinsa podľa redakcie prvým veľkým módnym fotografovaním.

Podľa denníka The Telegraph vojvodkyňa súhlasila s tým, že jej pri akcii bude asistovať profesionálna vizážistka. Štáb Vogue najal známu Sally Brank, ktorá vraj Kate presvedčila, aby sa tentokrát zaobišla bez svojej obvyklej čiernej očnej linky a výraznej tvárenky. Vďaka tomu 34-ročná vojvodkyňa získala sviežejší, mladistvejší vzhľad, usúdil The Telegraph. "Josh (Olins) zachytil vojvodkyňu presne takú, aká je - plnú života, s veľkým zmyslom pre humor, inteligentnú a veľmi krásnu," vyhlásil riaditeľ galérie Nichola Cullinan.


Od svojej svadby s Williamom, ktorej piate výročie pár oslávil tento piatok, je vojvodkyňa považovaná vo svete módy za nasledovaniahodný vzor. Šaty, v ktorých sa objaví na verejnosti, sa pravidelne stávajú predajným hitom; Kate sa aj opakovane ocitla na zozname najlepšie oblečených ľudí sveta zostavovanom magazínom Vanity Fair. Ten dokonca vojvodkyňu predvlani uviedol do virtuálnej módnej siene slávy.