Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2016, 00:00

Pozrite si ocenenú kanceláriu u susedov, ktorou by sa mohli inšpirovať aj Slováci

Pozrite si ocenenú kanceláriu u susedov, ktorou by sa mohli inšpirovať aj Slováci

Budovu vývojového centra spoločnosti Liko-S v Slavkove pri Brne, o ktorej píše portál idnes.cz ocenila medzinárodná porota na čele s vynikajúcou českou architektkou Evou Jiřičnou. Vybrala ju za víťaza kategórie Zdravá kancelária v súťaži Zasadačka roka.

Rodinná firma, ktorá vyrába montované systémy i jednotlivé prvky pre stavby, vybudovala stavbu podľa návrhu architekta Zdeňka Franka za necelý mesiac vlani na jar. Na prelome septembra a októbra sa do nej presťahoval vývojový a marketingový tím firmy.Stavba má živú fasádu a príjemnú vnútornú teplotu udržuje bez klimatizácie len za pomoci prírodných zdrojov. Má tiež vlastnú strešnú koreňovú čističku odpadových vôd.

Porota bola zo stavby nadšená. "Projekt sa v súťaži vymykal už od začiatku. Popis i fotografie vyzerali tak zaujímavo, že sa nám ani nechcelo veriť, že je všetko reálne," uviedol člen poroty Tomáš Andrejsek zo spoločnosti Bene Praha.

Všetky ostatné ocenené kancelárie sú v Prahe, v hlavnej kategórii zvíťazila J & T Banka s rokovacími miestnosťami v záhradách.

Ticketportal.sk