Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2015, 12:37

Šok v módnom priemysle. Dior opustil jeho hlavný návrhár

Svetom módy vo štvrtok popoludní otriasla nečakaná správa. Raf Simons sa pre osobné dôvody rozhodol vzdať postu kreatívneho tvorcu módneho domu Dior. Belgický dizajnér, ktorý je známy pre minimalistický a lineárny štýl, zároveň uviedol, že sa chce venovať iným záujmom, vrátane vlastnej značky pre pánov, ktorú predáva pod vlastným menom a v ktorej často spolupracuje s mnohými súčasnými umelcami.


 

Na pozícii kreatívneho tvorcu pôsobil Simons tri a pol roka. Jeho prvou prehliadkou bola prezentácia kolekcie couture, o ktorej vznikol aj dokumentárny film Dior a ja. Napriek tomu, že pred príchodom Simonsa do legendárneho francúzskeho ateliéru mnohí pochybovali, či svojím štýlom zapadne do estetiky značky, výsledok príjemne prekvapil. 
Simons zostal verný svojmu rukopisu, ale pritom ho dokonale skĺbil s romantizmom a ženskosťou typickými pre Dior. Pozitívne boli aj finančné výsledky módneho domu – so Simonsom sa predaj zvýšil a preto je nepravdepodobné, že by za odchodom Simonsa stálo niečo iné ako práve uvádzané osobné dôvody.

Mnohé zdroje zo zákulisia módneho priemyslu pripomínajú, že pôsobenie na poste hlavného dizajnéra takej medzinárodnej značky ako je Dior je extrémne náročným a pracovne vyčerpávajúcim poslaním a niektorí tvorcovia takto nedokážu fungovať dlhý čas. Podľa nich práve toto bol dôvod, prečo sa Simons rozhodol odísť.

Meno jeho nástupcu predstavitelia Christian Dior zatiaľ neprezradili.