Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2015, 14:53

Podaril sa unikát. Na svete je prvá kolekcia šiat z 3D tlačiarne

 

Deväť mesiacov hľadala 27-ročná dizajnérka s pomocou popredných expertov z Izraela tú najlepšiu technológiu, než prišla na svet prvá módna kolekcia vytlačená v 3D tlačiarni. Oblečenie vyzerá ako čipka a dá sa podľa potreby formovať, píše idnes.cz.

Danit Peleg dokončila v tomto roku dizajnérsky odbor na Shenkar College of Engineering and Design v izraelskom Ramat Gane. "Vždy som sa zaujímala o vplyv technológií na módny dizajn," hovorí mladá umelkyňa. "Pri všetkých mojich projektoch som vyrábala svoje vlastné textílie a experimentovala s rôznymi technológiami, či už to je rezanie laserom, sieťotlač alebo 3D tlač," opisuje Danit na svojich stránkach.

Prvá módna kolekcia na svete je vytlačená zo špeciálneho elastického vlákna z plastového materiálu (elastoméru), ktorý možno deformovať. "Na oblečení vyzerá ako čipka a krásne sa hýbe," pochvaľuje si dizajnérka a dodáva: "Predstavte si tie možnosti: keď je vám zima, vytlačíte si svoju vlastnú bundu, cestujete bez kufra a potrebné oblečenie si podľa počasia a nálady vytlačíte až v hotelovej izbe," vykresľuje budúcnosť.

Ticketportal.sk