Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2014, 08:17

Záhrada medzi gaštanmi, ktorá vás dostane

Predstavujeme stavby nominované v prestížnej súťaži CE-ZA-AR. Hlasujte za cenu verejnosti.

Už po trinástykrát vyhlasuje Slovenská komora architektov súťaž Cena za architektúru. Hospodárske noviny ako hlavný mediálny partner vám každý deň predstavia jedno nominované dielo. Tak, ako ho vidia sami jeho autori. Vy potom môžete rozhodnúť o Cene verejnosti.

Zapojte sa do hlasovania. Najkrajšiu stavbu vyberte TU.

 

Kategória EXTERIÉR 

Privátna záhrada v Gaštanici (Bratislava-Nové Mesto)

Autor: Eugen Guldan
Foto: Pekné bývanie

V časoch, keď sa každý fliačik zelene najmä vo veľkých mestách nemilosrdne zastavia, jsú projekty ako nasledujúci naozaj výnimočné. Navyše ak majú takú pôsobivú realizáciu, ako záhrada v existujúcej gaštanici. Revitalizáciu predstavuje jej autor Eugen Guldan:

„Základnými požiadavkami investora bolo zachovať už existujúcu gaštanicu a zároveň vytvoriť moderný exteriér, ktorý bude môcť mladá rodina pohodlne využívať. Pri návrhu mi nechali voľný priestor, dôverovali mi. Veľké prevýšenie a les boli pre mňa inšpiráciou, dostal som možnosť experimentovať a vyšlo to. Táto záhrada je ukážkou využitia architektúry aj v privátnych záhradách. Vďaka nej môžu vznikať originálne priestory citlivo prepojené s prirodzeným prostredím danej lokality. V záhrade cítiť dynamickú hru línií, materiálov, priechodov a farieb, ktoré navzájom ladia aj kontrastujú. Všetko pre dokonalú harmóniu dvoch odlišných svetov: lesa a modernej architektúry.“
 

Prečítajte si o spojení starého a nvoého vo výnimočnej prístavbe domu

Súvisiace články