Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2016, 00:00

Chrám, ktorý šokoval svet. Postavili kostol v tvare topánky

Divy modernej architektúry sú po svete rozšírené v hojnom počte. Kostol v tvare topánky na vysokom opätku, ktorý tento rok vyrástol v Taiwane, však medzi nimi dosiaľ chýbal.
Bizarnú architektúru, o ktorej informuje aj portál edition.cnn.com, tvorí štruktúra z tónovaného modrého skla vcelku úctyhodných rozmerov: v hornej časti päty je vysoká takmer 17 metrov, jej šírka dosahuje 11 metrov. Od špičky k päte je to teda približne 23 až 24 metrov.

Stavba chrámu trvala dva mesiace a krajinu vyšla v prepočte na 630-tisíc eur. Investícia zjavne stála zato: hoci oficiálne sa má kostol pre verejnosť otvoriť až 8.februára, už dnes je vďačným sústom pre milovníkov selfies. Napokon, byť objektom fotenia je podľa informácií taiwanských úradníkov jedným z jeho hlavných funkcií. Popri svadobných obradoch. Čo sa bohoslužieb týka, tie sa tu nebudú konať pravidelne. 

Snímka: Reuters

  
A kde Taiwanci na tento šialený dizajn vôbec prišli? Inšpiráciou im bol príbeh miestnej ženy, ktorej plánovanú svadbu prekazila amputácia nôh. A ktorá po tejto osobnej tragédií trávila svoje dni po zvyšok života práve v kostole.