Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2016, 12:30

Z tohto apartmánu máte najkrajší výhľad na svete. Za 13-tisíc eur

Je to tip pre tých najnáročnejších a tiež najbohatších. Pozrite sa, ako vyzerá nocľah v luxusnom apartmáne Shangri-la v mrakodrape Shard v Londýne, za ktorý zaplatíte 10 tisíc libier (13 600 eur). Luxusné ubytovanie vám zaručí najkrajší výhľad na britskú metropolu a jeden z najkrajších hotelových výhľadov na svete, píše idnes.cz.Shangri-La je súčasťou rovnomenného hotela, ktorý zaberá 34. až 52. poschodie slávneho 309,6 metra vysokého mrakodrapu, ktorý sa otvoril 1. februára 2013. Apartmán sa rozkladá na 180 metroch štvorcových na 39. poschodí mrakodrapu Shard. Hosťom je k dispozícii osobný sluha, kuchár aj vodič. Výnimočné ubytovanie, ktoré navrhli dizajnérky Francesca Muzio a Maria Silvia Orlandini, podčiarkuje ručne robený nábytok alebo najjemnejšie hodvábne tapety na stenách. Samotná šatňa je taká veľká, že by vo väčšine hotelov poslúžila ako dvojizba.

 Mramorová kúpeľňa, umiestnená pri francúzskom okne, je vybavená vaňou Jacuzzi a hydromasážnou parnou sprchou. Hosťom pritom ponúka jedinečný relax s výhľadom na Londýn. Samozrejmosťou je toaleta s vyhrievanou doskou a zabudovaným bidetom so vzduchovým sušičom.

Ak by hostia nechceli opustiť prepychový apartmán, len aby sa šli niekam najesť, nemusia. Osobný kuchár im pripraví vybrané lahôdky podľa chuti priamo v kuchyni apartmánu. Kto si nemôže taký luxus dovoliť a napriek tomu by rád zažil ubytovanie v kultovom mrakodrape, môže skúsiť najlacnejšiu izbu bez raňajok, ktorá sa ponúka od 450 libier (613 eur).
  

Shard (Črep)
Mrakodrap sa týči v Bankside, jednej z najstarších štvrtí Londýna, v blízkosti brehov Temže pri moste London Bridge. Pri dobrej viditeľnosti je z neho možné dohliadnuť na vzdialenosť 64 kilometrov. Ako na dlani pritom máte napríklad Katedrálu svätého Pavla, ústrednú časť Veľkého Londýna City of London, Tower Bridge, londýnsky Tower, BT Tower. Časť mrakodrapu, kde je k dispozícii 306 schodísk a 44 výťahov, zaberá päťhviezdičkový hotel Shangri-La, časť kancelárie a tiež niekoľko luxusných apartmánov. Turisti môžu navštíviť vyhliadku v 244 metroch, ktorá ponúka panoramatický výhľad na celé mesto.

 


 

Súvisiace články