Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2015, 13:18

Tento mlyn vynáša desaťtisíce eur ročne. A je na predaj

Unikátny veterný mlyn na brehu rieky Bure v dedine Horning je podľa realitných maklérov zlaté vajce.

V Británii je na predaj jedinečná nehnuteľnosť. Unikátny veterný mlyn na brehu rieky Bure v dedine Horning v anglickom grófstve Norfolk predáva jeho majiteľ v prepočte za 492 000 eur. Veterný mlyn na brehu rieky Bure bol prestavaný na rekreačné bývanie už v roku 1930. A bolo to šťastné rozhodnutie. Domček totiž skvele zarába. Prenájom tejto atraktívnej nehnuteľnosti je už roky úspešný. Nový majiteľ, ktorý by sa rozhodol v tejto tradícii pokračovať, každý rok zarobí v prepočte vyše 36 000 eur.


Z krásnej stavby je výhľad na ničím nerušenú 15,2 metra dlhú súkromnú časť rieky Bure v obľúbenej malebnej dedine Horning v anglickom grófstve Norfolk. Veterný mlyn prestavaný na víkendový dom dali do predaja za cenu lacnejšieho londýnskeho bytu. V mlyne je kuchyňa, obývacia izba, jedálenský kút, spálňa s manželskou posteľou, izba s dvoma samostatnými posteľami a kúpeľňa so sprchou. Všetky izby sú kompaktne usporiadané v osemhrannom prízemí.

Čarovný veterný mlyn patrí k miestnej atrakcii a je najviac zobrazovaným mlynom v grófstve Norfolk. Objavuje sa na fotografiách i maľbách. Realitný maklér Philip Wright zo spoločnosti Waterside Estate o mlyne hovorí ako o neuveriteľne vzácnej nehnuteľnosti, ktorá sa teraz dostala na realitný trh. Budova sa, samozrejme, dnes od tej pôvodnej z konca 19. storočia líšia, a aby pôsobila čo najviac „holandsky", natrel ju majiteľ na bielo

Zdroj: iDnes.cz

Ticketportal.sk