Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2015, 13:53

Starý byt zmenili na nepoznanie. A pridali originálne detaily

Predstavujeme stavby nominované v prestížnej súťaži CE-ZA-AR. Hlasujte za cenu verejnosti.

Už po štrnástykrát vyhlasuje Slovenská komora architektov súťaž Cena za architektúru. Hospodárske noviny ako hlavný mediálny partner vám postupne predstavia všetky nominované diela. Tak, ako ich vidia samotní autori. Vy potom môžete rozhodnúť o Cene verejnosti.

Kategória INTERIÉR 

Rekonštrukcia bytu L10

Autor: Martin Skoček
Foto: Paťo Safko

Zapojte sa do hlasovania. A vyberte najkrajšie dielo TU.

Rekonštrukcia starého bytu vždy stojí pred zásadnou otázkou - či má byť absolútna a nekompromisná? A ak nie, tak čo a v akom rozsahu z pôvodného interiéru zachovať. Pred podobnou dilemou stáli majitelia bytu v centre Bratislavy. A najmä architekt, ktorý sa na premenu podujal.

Martin Skoček vyzdvihuje práve vzájomnú spoluprácu: „Asi najvýnimočnejšia na celom projekte bola dôvera klienta a zároveň jeho záujem riešiť veci do posledného detailu.“ Z toho vyplynul koncept, ktorému sa podľa architekta podarilo zachovať maximum z historických a tektonických hodnôt samotného priestoru. „Som však zároveň hrdý, že sa mi majiteľov podarilo presvedčiť o riešení kuchyne a šatníku,“ hovorí.

A o tom, že dobré nápady vznikajú často aj priamo v procese, svedčí i príhoda, ktorú opisuje autor rekonštrukcie. „Po tom, ako sa vyliali podlahy v kúpeľniach, zostalo v miešačke nejaké terazzo, tak sme narýchlo vyrobili formu 1x1 meter a vyliali tam ten zbytok…nakoniec po vymyslení podnože a vyrezaní kruhu z toho vznikol stolík v obývačke.“

 

Pozrite si aj dostavbu výnimočného múzea na dunajskom ostrove

 

 

Ticketportal.sk