Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2014, 00:00

Padajúci dom má namiesto múrov strechu

Villa Bie v dánskej Kodani má nezvyčajný tvar - vyzerá akoby sa pod ním zosunul svah.

Snímka: Accoya

Keď sa spojí rozumné územné plánovanie, originálny nápad a odvaha experimentovať, môže vzniknúť netradičný koncept rodinného domu. Príkladom je Villa Bie na okraji Kodane, ktorej zábery priniesol dizajnový portál trendir.com. Miestne úrady vyžadujú, aby tunajšie domy neboli vyššie ako dve podlažia a mali sedlovú strechu. Majiteľ tohto domu však nechcel tradičný štít a tak požiadal MLPR Architects, aby prišli s nejakým originálnym riešením.

A tí nesklamali. Minimalistické riešenie je veľmi estetické a pritom dramatické. Dom vyzerá na prvý pohľad akoby sa pod jednou jeho časťou zosunula pôda. Priečelie domu tvorí vlastne obrátený trojuholník s veľkou dutinou v prednej časti, ktorá drží krytú palubu a presklené steny vnútorného objemu. Sedí na betónovej plošine, ktorá sa zdvíha zo zeme v nízkom obdĺžnikovom rámčeku. To všetko s výhľadom na more.

Snímka: Accoya

Exteriér budovy je „oblečený“ v 650 metroch štvrocových acetylovaného dreva, ktoré má dlhú životnosť a stabilitu. Vďaka špeciálnej úprave sa drevo ani v náročných poveternostných podmienkach nezmršťuje a povrchová úprava ho chráni pred napučaním. A Villa Bia vďaka nemu vyzerá veľmi štýlovo a pritom čisto.

Snímka: Accoya

Zdroj: trendir. com


 

 

 

 

 

Ticketportal.sk