Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2015, 00:00

Ako budú vyzerať stavby budúcnosti? Rozhodnete vy

Sociálne médiá dali architektúre novú perspektívu. A menia ju doslova online.

Ako sa zmenila architektúra za posledných 30 rokov? Napohľad odťažitá téma, ktorú však architekt Marc Kushner podáva netradičným a neraz aj vtipným spôsobom. Ak chcete zistiť, ako súvisí jeho každodenná cesta z izby do kúpeľne a dve knižnice na opačných koncoch sveta, pozrite si inšpiratívne video nakrútené v rámci projektu TED. A zistíte aj to, ako vy sami môžete  ovplyvniť budúcnosť architektúry.

ČO JE TO TED

TED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. V roku 1984 sa v Kalifornii konala prvá štvordňová konferencia a odvtedy TED neustále rastie a viacerými iniciatívami podporuje myšlienky, ktoré menia svet. Na výročnú konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju niekoľkominútovú reč. Následne sú ich vystúpenia bezplatne sprístupnené na TED.com.

Na konferenciách TED už vystúpili, okrem iných, aj Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende alebo Gordon Brown.


Pozrite si aj rady psychologičky, ako si môžete zvýšiť kapacitu mozgu.