Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2014, 23:06

Buďte nároční! Ako majitelia tohto domu

Predstavujeme stavby nominované v prestížnej súťaži CE-ZA-AR. Hlasujte za cenu verejnosti.

Už po trinástykrát vyhlasuje Slovenská komora architektov súťaž Cena za architektúru. Hospodárske noviny ako hlavný mediálny partner vám každý deň predstavia jedno nominované dielo. Tak, ako ho vidia sami jeho autori. Vy potom môžete rozhodnúť o Cene verejnosti.

Zapojte sa do hlasovania. Najkrajšiu stavbu vyberte TU.
   

Kategória REKONŠTRUKCIA A OBNOVA BUDOV


Rekonštrukcia a prístavba rodinného domu (Bratislava)

Autori: Matúš Vallo, Oliver Sadovský, Branislav Husárik, Peter Janeček
Foto: Tomáš Manina

Rekonštrukcia starého domu môže byť fuška. Najmä, keď  ho chcete rozšíriť, no ste zároveň nároční: chcete to najlepšie zo starého aj nového. Predstavujeme projekt, kde sa to podarilo na výbornú.  Podrobnejšie ho predstaví jeden z autorov Matúš Vallo:

„Keď navrhujete rodinný dom, je to veľmi intímna vec, ktorú robíte pre konkrétneho človeka. Vytvoríte si tak obyčajne blízky vzťah nielen k projektu, ale aj k jeho obyvateľom. Tu bolo zaujímavé, že sme mali starý hospodársky dom nielen zrekonštruovať, ale aj rozšíriť. Najväčšou výzvou bolo zladiť modernú prístavbu s pôvodným domom tak, aby jeden nekonkuroval druhému, ale vzájomne sa dopĺňali a celok vyhovoval nárokom obyvateľov. Mladá rodina, ktorá v dome býva, bola od začiatku pri kreovaní projektu a výsledok zaručil obojstrannú spokojnosť.“

 

Pozrite si aj bohémsky loft poskladaný na mieru majiteľom

 

Súvisiace články