Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2021, 00:00

Domov dvoch architektov: Nahliadnite do bytu so saunou v komore

  • Keď sa človek oslobodí od zažitých vzorcov, neraz objaví nové možnosti.
  • Napríklad komoru premeniť na saunu alebo neexistujúci balkón nahradiť originálnym riešením.
  • Dvojica mladých architektov si vo Viedni zrekonštruovala byt, ktorý zaujme nielen nápadmi, ale aj odkazom na otca funkcionalizmu.
Domov dvoch architektov: Nahliadnite do bytu so saunou v komore
Zdroj: jarolim.sk

Rakúsko-slovenská dvojica Peter Fritsch a Silvia Mládenková je dôkazom toho, že zariaďovať domov architektov sa dá s ľahkosťou a nápaditými riešeniami. Základom preto bolo, že byt vo Viedni prišiel prakticky o všetky pôvodné nenosné priečky, aby získali čo najväčší centrálny priestor.

​V ňom sa odohráva aj značná časť „života“ v byte, keďže v sebe snúbi obývačku, kuchyňu, pracovňu či oddychový kútik a dokonca aj spálňu. Praktickým, no zároveň originálnym prvkom je skriňa tiahnuca sa pozdĺž celej základnej osi bytu.

„Navrhli sme ju tak, aby vždy reagovala na funkciu daného priestoru, čiže slúži ako šatník a ,botník´ pri vstupe, špajza s jedlom pri kuchyni, úložný priestor na spoločenské hry v obývačke a knižnica v pracovni,“ opisuje Silvia Mládenková.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.