Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2020, 09:59

Vyskúšané. Takto vyzerá perfektné bývanie pre štyroch ľudí na 27 metroch štvorcových

  • Do bytu 1 + kk, teda do jednej miestnosti, sa musí zmestiť kuchyňa, spálňa, pracovňa aj obývacia izba.
  • Studio Mooden navrhlo v pražskej štvrti Michle na 27 metroch štvorcových perfektné podmienky pre život štyroch spolubývajúcich.
  • Malý byt vyžaduje predovšetkým starostlivo rozplánované priestorové riešenie s vhodným, multifunkčným vybavením, ako je nábytok a úložné priestory.
  • Dôležitú úlohu hrá aj výber farieb a doplnkov, ktoré môžu priestor opticky zväčšiť.
Vyskúšané. Takto vyzerá perfektné bývanie pre štyroch ľudí na 27 metroch štvorcových
Zdroj: Mooden

V pražskej štvrti vznikol projekt Mooden flat navrhnutý a realizovaný rovnomenným dizajnérskym štúdiom, ktorý dokazuje, že aj na veľmi malom priestore je možné vďaka premyslenému profesionálnemu návrhu na mieru vytvoriť perfektné podmienky pre život, uvádza portál iDnes.cz.

Na ploche s rozmermi 27 metrov štvorcových sú naprojektované a umiestnené štyri postele, plnohodnotná kuchynská linka, jedálenský stôl pre štyroch ľudí, dve pracovné miesta, šatňa aj obývacia izba. To všetko v dokonalom súlade.

Z malej garsónky, ktorá by inak pravdepodobne nikoho nezaujala, bolo vytvorené priestranné a multifunkčné obydlie. Nábytok bol vyrábaný na mieru v spolupráci s českým výrobcom zákazkového nábytku Dřevodílo Rousínov.

Vďaka manželskej sklopnej posteli, sklopnej poschodovej posteli, vyklápaciemu stolu a ďalším vysúvacím a vyklápacím prvkom sa stal priestor maximálne využiteľným.

V galérii si pozrite fotografie dokonale premysleného interiéru:

"Pri projektovaní tohto malometrážneho bytu hral úlohu každý milimeter. Návrh musel byť najskôr prevedený do reálnej výrobnej dokumentácie, vďaka ktorej mohol byť každý navrhnutý prvok bez problémov vyrobený a nainštalovaný. Do interiéru potom úplne všetko presne pasovalo a počas inštalácie nebolo na mieste potrebné nič dorezávať, skracovať ani inak výrazne upravovať. Pre ešte presnejšie a reálnu predstavu o novovytvorenom koncepte interiéru, bola vizualizácia prevedená do interaktívneho 3D modelu, vďaka ktorému vznikli jasné obrysy," hovorí Barbora Burešová zo štúdia Mooden.

Ticketportal.sk