Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2018, 09:00

Zastaraná kuchyňa je ako päsť na oko. Pri zmene ale nebuďte príliš radikálni, radí odborníčka

  • Radi by ste do kuchyne vniesli závan čerstvého vzduchu? Nemusíte hneď pristupovať k radikálnemu riešeniu.
  • Moderný vzhľad kuchynskej linky sa dá dosiahnuť aj jednoduchšie. Vymeňte napríklad staré dvierka na skrinkách za nové, niekedy postačí aj prelakovanie pôvodných zaujímavou farbou.
  • Praktickým riešením, ktoré odolá času je aj doska z drevného masívu alebo kameňa.
Zastaraná kuchyňa je ako päsť na oko. Pri zmene ale nebuďte príliš radikálni, radí odborníčka
Zdroj: Pixabay

Máte pocit, že vaša kuchyňa už zastarala a radi by ste do nej vniesli závan čerstvého vzduchu? Vizuálne a funkčne moderné riešenie je možné dosiahnuť aj dodatočnou modernizáciou.

Zariadenie kuchyne nie je práve najlacnejšia záležitosť a tak je rozhodnutie o jej modernizácii alebo kompletnej výmene pomerne závažným krokom. Investovať doň treba nielen peniaze, ale aj čas, kedy treba doma strpieť znížený komfort.

To, či bude nutné starú kuchynskú linku úplne vymeniť alebo postačí jej vylepšenie, závisí v prvom rade od toho, v akom stave sú korpusy skriniek a samozrejme aj od toho, do akej miery korešponduje existujúce riešenie s novými predstavami.

Požadované zmeny je niekedy možné dosiahnuť aj doplnením alebo odstránením niektorých skriniek. Zväčšenie úložného priestoru získate napríklad doplnením ďalšieho radu horných skriniek alebo rozšírením existujúcej linky pod oknom, prípadne aj do priestoru formou kuchynského ostrovčeka.

Rady pre portál Dom a bývanie poskytla architekta Anna Palfiová a konkrétne zmeny, ktorými dosiahnete nový a modernejší vzhľad kuchyne, si pozrite v galérii:

Ticketportal.sk