Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 00:00

Mať teplo a neplatiť veľa? S týmito radami v úvode vykurovacej sezóny je to možné

  • Dlhodobo rastúce ceny plynu a energií nás nútia s teplom narábať čoraz úspornejšie, existujú ale efektívne spôsoby ako ušetriť.

  • Nechajte si v úvode vykurovacej sezóny poradiť.
Mať teplo a neplatiť veľa? S týmito radami v úvode vykurovacej sezóny je to možné
Zdroj: Pixabay

S prichádzajúcou jeseňou je aj vonku čoraz chladnejšie a postupne sa bude rozbiehať aj vykurovacia sezóna. Dlhodobo rastúce ceny plynu a energií nás nútia s teplom narábať čoraz úspornejšie, uvádza Dom a Bývanie.

vykurovacie obdobie na Slovensku oficiálne odštarovalo a potvrdzujú to aj slová predsed predstavenstva Slovenského zväzu výrobcov tepla (SZVT) Miroslava Obšivaného pre TASR.

Presný začiatok a koniec vykurovacej sezóny určuje podľa neho vyhláška Ministerstva hospodárstva (MH) SR. "Podľa tejto vyhlášky začína vykurovacie obdobie 1. septembra a končí sa 31. mája v nasledujúcom roku. Dodávatelia tepla môžu prerušiť vykurovanie aj skôr, ale len za tých podmienok, že teplota vzduchu stúpne nad 13 stupňov Celzia počas dvoch za sebou nasledujúcich dní a zároveň predpoveď počasia pokles teploty pod túto hodnotu neočakáva," spresnil.

​Aj preto je dôležité si v úvode vykurovacej sezóny nechať poradiť. Našťastie dnes už existuje viacero efektívnych spôsobov, ako na prevádzkových nákladoch domu ušetriť.

Zateplenie budovy je dnes považované za štandard a aj mnohé staršie budovy sa preto v rámci rekonštrukcií, či revitalizácii zatepľujú. Spôsoby, ako si udržať teplo domova a ušetriť pri tom, nájdete v galérii:

Ticketportal.sk