Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 11:00

Pozrite sa, ako vyzerajú nové bytovky pri Račianskom mýte. Autori zdôrazňujú rešpekt k okoliu

Výborná lokalita neďaleko Račianskeho Mýta v Bratislave predurčuje ku kvalitnému mestskému bývaniu.

Tomaž Krušec, Lena Krušec, Vid Kurinčič, Ana Kučan, Luka Javornik
Zdroj: Mateja Vonkomerová, Vid Kurinčič, Studio AKKA

Hospodárske noviny sú mediálnym partnerom Ceny za architektúru CE-ZA-AR. O Cenu verejnosti môžete hlasovať TU.

Zdroj: CE-ZA-AR 2018

​Urbanistický koncept obytného súboru spočíva v šachovnicovom rozmiestnení jednotlivých sekciových objektov okolo centrálnej osi. Obytný súbor sa riadi princípom malého počtu bytov prístupných z jedného podlažia a sekcie.

V galérii si pozrite obrázky z Rezidencie pri Mýte: 

​Byty sú navrhnuté  s dôrazom na orientáciu voči svetovým stranám. Takéto riešenie umocňuje dojem menšej urbánnej štruktúry. Hmotovo jednoznačná a monochromatická fasáda je navrhnutá tak, aby kontrastovala s mäkkými a jemne zvlnenými líniami sadových úprav.

Jasnú hranicu medzi súkromným a verejným priestorom vytvárajú nízke záhony, lemujúce bytové domy po celom ich obvode. Sadové úpravy vytvárajú pocit pohodlia a útulna, čím napomáhajú vytvárať sociálne väzby.

Rezidencia citlivo rešpektuje okolitú zástavbu. Aby sa zachoval celoročne zelený parkový charakter vnútrobloku a evokoval príjemný pocit bezpečia, celé parkovanie umiestnili do suterénu.

Pri tvorbe dispozícií sa kládol dôraz na využiteľnosť každého kúta bytu, na logické usporiadanie vybavenia aj na prípadné úpravy. V komplexe sú jedno až štvorizové byty v šesť až osemposchodových domoch. Jediná výšková budova má dvanásť poschodí.

Ak chcete podporiť Rezidencie Pri Mýte v Bratislave a hlasovať za toto dielo v súťaži Hospodárskych novín o Cenu verejnosti, môžete tak urobiť TU.

Rezidencie Pri Mýte, Bratislava
Kategória: Bytové domy
Autori: Tomaž Krušec, Lena Krušec, Vid Kurinčič, Ana Kučan, Luka Javornik
Spolupráca: ValloSadovsky Architects , Tomáš Bartko
Autor fotografie: Mateja Vonkomerová, Vid Kurinčič, Studio AKKA