Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 09:27

Ako bývajú dizajnéri: kožené hlavy zvierat a stredobodom bytu je stôl z mäsiarskej dosky

Jeho najobľúbenejším kúskom je stôl, ktorý bol kedysi starou mäsiarskou doskou.

Ako bývajú dizajnéri: kožené hlavy zvierat a stredobodom bytu je stôl z mäsiarskej dosky
Zdroj: František Vlček, MAFRA

Svoje obydlie zachytil vlastným šikovným prístrojom, ale už z fotiek, aj keď neboli najkvalitnejšie, bolo jasné, že Štěpán Růžička má mimoriadne zaujímavý byt. Z redakcie Lidoviek sa preto vydali za ním s fotografom a v galérii si pozriete výsledok.

"Mojím najobľúbenejším kúskom doma je stôl, ktorý plní odkladaciu, jedálenskú, pracovnú aj výstavnú funkciu," hovorí dizajnér a dopĺňa, že doska stola je pôvodne starou mäsiarskou doskou, na ktorej sa spracovávalo mäso.

"Našli sme ho v stodole. Nohy stola sú zo starého jedálenského stola, ktorého pôvodná umakartová doska bola v zlom stave. Skombinoval som to do jedného celku je z toho najlepší kus nábytku."

Priznáva, že viac ako veci, ocení pokoj.  "Pozerám sa na parkety, strop, manželku a deti a je mi dobre," usmieva sa Růžička. Najčastejšie by ste ho našli doma, ako sedí pri stole. "Tam je mi príjemne, je to moje miesto. Každý ma pri ňom nájde," uzatvára.

Štěpán Ružička

  • Je oceňovaným českým dizajnérom a hudobníkom. Študoval v prestížnom ateliéri KOV pod vedením Evy Eislerovej na pražskej UMPRUM a absolvoval stáže v Grécku a New Yorku.
  • Odbornú kritiku zaujala jeho kolekcia brošní nazvaná B-birds, vyrobená z vrchnákov od zaváracích fliaš.
  • Je jedným z členov hudobných skupín Republic of Two a Piano.

Ticketportal.sk