Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 00:01

Trendy v kuchyniach: Zabudnite už konečne na bielu a postavte si veľký ostrovček

Kuchyne sa výrazne zmenili. Aspoň podľa milánskeho veľtrhu Eurocucina.

Trendy v kuchyniach: Zabudnite už konečne na bielu a postavte si veľký ostrovček
Zdroj: Eurocucina

Trendy sú iné farby aj štýl. Márne by ste hľadali biele kuchyne či klasické závesné skrinky. Dôraz sa momentálne kladie na ušľachtilé materiály a modulárne poňatie, píše idnes.cz.

Eurocucina každé dva roky sprevádza medzinárodný veľtrh nábytku Salone del mobile (strieda sa s veľtrhom Euroluce). Dvojročná periodicita tak dáva omnoho väčšiu príležitosť k zmenám v porovnaní s ostatným nábytkom.

Pozrite si v galérii, ktoré základné trendy vládnu moderným kuchyniam. 

Tohtoročná prezentácia kuchýň na jednej strane nadviazala na nábytkové trendy, ktoré sme mohli vidieť na Salone del mobile, farebná paleta sa i tu pohybovala od teplej šedej až po tmavú hnedú.

Vládlo veľké zastúpenie drevených dýh, skla a prírodného kameňa. Ale zároveň v kuchyniach prevládala funkčnosť a racionalita, ktorú podporovali technológie a posuvné systémy.

Zásuvky a skrinky dopĺňalo LED osvetlenie, ktoré sa okamžite pri otvorení rozsvietilo a uľahčovalo prehľad o uložených riadoch. To samozrejme nie je žiadna novinka, v priebehu rokov sa z tohoto detailu už stal štandard. 

Samozrejme, nedá sa tvrdiť, že trh zaplavia iba veľké kuchynské ostrovčeky a modulárne zostavy v šedých a hnedých farbách. Je to podobné ako pri prehliadkach módy haute couture: treba si vybrať to najzaujímavejšie a aplikovať to podľa možností interiéru.

Ticketportal.sk