Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2021, 19:00

Dizajn, ktorý recykluje staré poklady a navracia teplo domova, má meno koloniálny štýl

Lákajú vás exotické diaľky a nové dobrodružstvá? Preneste si zámorskú atmosféru aj do vášho bývania a stavte na koloniálny štýl, ktorý už dávno nie je len o zapratanom interiéri plnom starožitností.

Dizajn, ktorý recykluje staré poklady a navracia teplo domova, má meno koloniálny štýl
Zdroj: KIKA

História koloniálneho štýlu siaha do čias, kedy svetobežníci podnikali výpravy do západných mocností. Manželky zástupcov európskych krajín prelínali svoj vkus s tým, čo ponúkala domorodá kultúra.

Vznikol tak osobitý štýl, ktorý zaváňa diaľkami a prebúdza v nás chuť cestovať do neznáma. Moderný koloniálny štýl je nasledovateľom klasického, ktorý vznikol miešaním európskych a exotických prvkov počas kolonializmu od 16. do polovice 20. storočia.

Nábytok v koloniálnom štýle je typický svojou masívnosťou a štýlom, ktorý vyvolá sny o prírode a diaľkach. Vdýchne starodávne, no zároveň aj moderné prvky. Jeho neprehliadnuteľnosť je zaručená.

V galérii si pozrite, čím dodáte interiéru koloniálny ráz:

Je jedinečný a zároveň zdomácnený a splní presne to, čo od neho očakávate. Pôsobí veľmi príjemne a útulne, naplní váš domov rodinnou pohodou a neopakovateľnou atmosférou.

Aj keď naoko pôsobí možno strohejšie, má veľmi zaujímavo riešené detaily, ktoré ho zjemňujú. Tento štýl nábytku je typický neopakovateľnou vôňou dreva, krásne tvarovanými líniami, hrejivými farbami a poctivou ľudskou prácou.

TIP: Vyskúšajte v interiéri štýlové lampy či lustre, inšpirované petrolejkami. Poobzerajte sa, či vám nezostali staré kolesá, debničky či starodávne obrazy.

Ticketportal.sk