Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2018, 00:01

Aj v lese sa dá žiť moderne. Medzi stromami ukryli exkluzívny rodinný dom

Rodinný dom postavili medzi stromami v lužnom lese. Iba kúsok za Prahou.

Aj v lese sa dá žiť moderne. Medzi stromami ukryli exkluzívny rodinný dom
Zdroj: akub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice

Stavbu navrhlo liberecké štúdio Mjölk architekti, píše idnes.cz. 

Moderná lesná vila má obytnú plochu 322 štvorcových metrov a dokončili ju tento rok. 

Dom stojí na okraji rozsiahleho lužného lesa neďaleko Prahy. Klienti (manželia s dvomi deťmi) si vybrali úžasné miesto medzi vyrastenými stromami neďaleko dediny. Tá v minulosti slúžila ako zdroj pracovnej sily pre cisárske lesy. 

"Prostredie domu bolo našou hlavnou inšpiráciou. Organický tvar strechy sa prepletá pomedzi stromy. Dolná časť je racionálnejšia a pri navrhovaní sme brali ohľad predovšetkým na fascinujúce výhľady do lesa," vysvetľujú architekti.

Strecha zakrýva dve hlavné stavby. V prvej sa skrýva ateliér, hosťovská časť a garáž. Druhá je plnohodnotným domom pre rodinu. V dolnej časti sa nachádza veľkorysý obytný priestor s obývačkou, kuchyňou, pracovňou a rodičovskou spálňou. 

Pozrite si v galérii fotografiu tejto modernej lesnej vily: 

O poschodie vyššie sú detské izby, ktoré ako jediné prevyšujú strechu domu. Obidve izby sú rovnaké, každá má vlastné hygienické zázemie a malý šatník. 

Plochá strecha spája obidve časti domu a vytvára krytý priestor medzi obidvomi stavbami a ich zákutiami. Predsunutá strecha zvýrazňuje kontrast medzi exteriérom a interiérom. 

"Toto je náš dom. Zapasovaný v lese ako hríb. A my tu bývame ako Kremienok a Chocholúšik, užívame si výhľad do lesa. Občas ideme k moru, zasurfovať si, no vždy sa tešíme domov," priznávajú majitelia.