Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2017, 00:01

Dom, záhrada a terasa na malej ploche, s prekvapivou cenou je aktuálnym hitom

Túžite po záhradke a krásnom výhľade? Možno je jedinou prekážkou malý pozemok, no aj v tomto prípade máme pre vás riešenie.

Dom, záhrada a terasa na malej ploche, s prekvapivou cenou je aktuálnym hitom
Zdroj: tinyliving.com

Nový model domu od Olive Nestovej - Elsa - je vybavený druhým prívesom, ktorý sa pripája k prívesu hlavného domu. Takto získa majiteľ aj skleník a verandu, píše portál Curbed.

Takýto dom sa dá jednoducho premiestniť na iný pozemok. Stačia na to dve autá, ktoré obidva prívesy (dom plus terasa) prepravia.

V galérii si pozriete, ako v praxi vyzerá maximálne premyslený dom na minimálnej rozlohe:

Skleníky a terasy na minipriestore? Je to možné

Elsa je premyslený remeselný dom, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 30 metrov štvorcových. Napriek malej rozlohe, ako je u týchto typov domov bežné, samotné rozloženie interiéru aj usporiadanie exteriéru je vyriešené priam geniálne.

A cena tohto „zázraku“? Elsa sa momentálne predáva za 81 tisíc dolárov (v prepočte do 70 tisíc eur).

Priestor otvára vzdušný vstup do hlavnej (ležadlovej) plochy. Je vybavený gaučom v plnej veľkosti (ktorý môžete rozložiť na plnohodnotné lôžko) a stoličkou.

Usporiadanie interiéru

K dispozícii je aj kompletný sortiment, potrebný k bývaniu. Vrátane základných spotrebičov, chladničky v kuchyni či premyslenému mechanizmu, ktorý sa transformuje do jedálenského kútika pre štyroch (ak používate menšie taniere), môže slúžiť aj ako otočný bar.

Systém skrytých schodov vedie k poschodiu s oknami, ktoré privádzajú svetlo do interiéru zo všetkých strán. Schody sú z veľmi atraktívneho čerešňového dreva.

Kúpeľňa sa nachádza pod podlahou, ktorá poskytuje aj dostatok úložného priestoru. K dispozícii je aj systém zapusteného zónového osvetlenia.

Ticketportal.sk