Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.09.2017, 08:00

Jedinečný nápad. Architekt si vytvoril bývanie aj kanceláriu v jednom. Pod mostom

Architekt Fernando Abellanas, ktorý navrhuje nábytok pod značkou Lebrel, si svoju kanceláriu pod betónovým mostom navrhol a postavil veľmi precízne.

Jedinečný nápad. Architekt si vytvoril bývanie aj kanceláriu v jednom. Pod mostom
Zdroj: Lebrel

Architekt a návrhár Fernando Abellanas si v španielskej Valencii postavil pod mostom malú kanceláriu. Svoj kompaktný príbytok „prilepil“ k mostu podobne ako lastovička hniezdo. Štrnásť dní pracoval na výrobe mobilnej konštrukcie, ktorá ho dovezie od okraja mosta do kancelárie na protiľahlej strane, píše iDnes.cz.

​Stačí nastúpiť, točiť kľučkou a plošina sa vďaka kolieskam pomaly posúva ku kancelárii. V pracovni pod mostom je stôl, stoličky a tiež niekoľko políc. Posteľ či pohovka chýba, ale prespať či oddýchnuť si možno rovno na plošine.

Perina a vankúš ležia na najvyššej polici. Španielsky architekt môže pracovať na čerstvom vzduchu, neprší na neho a je zo všetkých strán chránený pred vetrom.

„Hniezdo“ je naviac umiestnené tak vysoko, že je v ňom aj značné súkromie. Príbytok je veľmi nenápadný, takže Fernanda Abellanasa si v jeho úkryte málokto všimne, ale on má prehľad o celom okolí.

Ticketportal.sk