02.09.2017, 00:01

Najprestížnejšia modelingová súťaž sveta. Medzi finalistami hviezdia aj Slováci

V Španielskej sále Pražského hradu sa v stredu 30. augusta uskutočnilo finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pre Českú a Slovenskú republiku.

Najprestížnejšia modelingová súťaž sveta. Medzi finalistami hviezdia aj Slováci
Zdroj: Elite Model Look

Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každým rokom prihlási státisíce záujemcov z takmer 40 krajín sveta, pozná teraz mená víťazov pre Českú a Slovenskú republiku.

Pozrite si módnu udalosť aj v obrazoch.

​Stali sa nimi Leontýna Šiřinová (16) a Václav Chvojka (21) za Českú republiku Nataša Košťová (15) a Matúš Gašparík (16) za Slovenskú republiku. Víťazi budú reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále v Miláne, kde si TOP 15 finalistov rozdelí garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote 750-tisíc eur.

Finálového večera zúčastnili topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad Michaela Kocianová a Zuzana Stráská, víťazka svetového finále EML 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Denisa Dvořáková, Adriana Čerňanová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a víťazka svetového finále EML 2016 Jana Tvrdíková.

O budúcich modelkách rozhodovala porota zložená z odborníkov v oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov.

V porote zasadla napríklad slovenská topmodelka a ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2017 Michaela Kocianová či riaditeľ súťaže Saša Jány.

"Som nadšený z finálového večera, dostávam skvelú spätnú väzbu od mnohých hostí, charizmatické finalistky a finalisti očarili publikum svojou krásou a eleganciou. Spojenie mladosti, módy a hudby vytvorilo nádherný zážitok, ktorý umocnil Španielsky sál Pražského hradu".

"Všetci finalisti budú mať možnosť realizovať úspešnú kariéru topmodeliek ako Linda Vojtová, Hana Jiříčková, Miša Kocianová, Denisa Dvořáková či Michaela Hlaváčková. Verím, že postup na novembrové svetové finále Elite Model Look, ktoré sa uskutoční v mekke módy v Miláne, prinesie národným víťazom také možnosti, ako svetovým víťazkám posledných ročníkov Eve Klimkovej, Báre Podzimkovej či Jane Tvrdíkovej," dodáva Sáša Jány, riaditeľ súťaže.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.