22.09.2017, 00:01

V reštaurácii FACH stavili na minimalizmus a dokonalé remeselné prevedenie

V historickom centre Bratislavy, na Ventúrskej ulici pred pár mesiacmi pribudla nová reštaurácia. FACH sa okamžite zapísal medzi najlepšie gastronomické adresy v meste. Pod touto značkou fungujú štyri nezávislé prevádzky.

Reštaurácia FACH
Zdroj: CE.ZA.AR: foto: Peter Jurkovič

Už po šesnástykrát vyhlasuje Slovenská komora architektov súťaž Cena za architektúru. Hospodárske noviny ako hlavný mediálny partner vám postupne predstavia všetky nominované diela súťaže CE.ZA.AR 2017  Tak, ako ich vidia samotní autori. Vy potom môžete rozhodnúť o Cene verejnosti.

Zdroj: CE-ZA-AR 2017

Priestory vznikli  na prízemí Pálffyho paláca, no nikdy nemali klasický palácový charakter. Kedysi boli na týchto miestach stajne, obslužné miestnosti, služobný byt alebo trafostanica.

Zdroj: Peter Jurkovič

​ Architekti Ilja a Martin Skočekovci hľadali od začiatku sceľujúci element pre všetky štyri prevádzky : „Priestor  bol veľmi členitý, boli tam klenby, átrium, rovný strop. Počas rokov bola budova niekoľkokrát prestavovaná, rekonštruovaná. Nechceli sme robiť veľké stavebné úpravy ale vymysleli sme, že musíme nájsť zjednocujúci prvok. Na podlahy, steny aj stropy sme naniesli jeden materiál, takzvanú šúchanú stredovekú omietku.  Možno práve takáto omietka tu kedysi aj bola. “

Zdroj: zdroj

​Prevádzky sú rôzne a líšia sa od seba. Umiestnili do nich solitérne prvky nábytkov aj mobiliáru. Sú vyrobené z rôznych materiálov aj farieb.

 Martin Skoček tvrdí, že interiér je moderný, minimalistický a všetko je urobené dokonale precízne: „Od začiatku bola latka nastavená veľmi vysoko. Majitelia chceli všetko robiť poctivo, prácu dostali tí najlepší remeselníci. Na prvý pohľad interiér vôbec nevyzerá draho, nie je zlatý či prezdobený. V prípade FACHU platí, že všetko vyzerá obyčajne a prirodzene. Za všetkým je však množstvo drahých a remeselne náročných riešení.“

Zdroj: zdroj

​Vo FACHU dávali od začiatku dôraz na detaily s dôrazom na udržanie čistoty a minimalistického konceptu.

Hlasovať o Cene verejnosti môžete TU. 

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.