08.08.2017, 00:01

Revolučná novinka v bývaní. Dom, ktorý rozložíte za pár minút

Britská firma Ten Fold Engineering vytvorila samostatné budovy, ktoré sa môžu poskladať v priebehu osem minút. Vlastníci stlačia tlačidlo a izby sa rozkladajú ako akordeón s použitím protizávažného systému.

Revolučná novinka v bývaní. Dom, ktorý rozložíte za pár minút
Zdroj: ten fold engineering

Modulárny dom sa zloží bez potreby základov, staviteľov alebo žeriavov. Vznikne tak bývanie, ktoré možno jednoducho prepraviť na akékoľvek miesto na nákladnom aute.

Spoločnosť tvrdí, že akonáhle sa dom zloží, jeho časti sa musia zabezpečiť iba elektrickou vŕtačkou.

Cena takejto budovy sa pohybuje od 129 330 dolárov, čo je v prepočte vyše 109-tisíc eur, píše Business Insider.

​Štruktúra sa rozkladá na trojnásobok svojej pôvodnej prepravnej veľkosti a okamžite v nej môžte bývať. K dispozícii máte všetko potrebné vnútorné príslušenstvo. Systém je reverzibilný, čo znamená, že tieto štruktúry sa môžu opäť skladať a presúvať na nové miesto rovnako rýchlo, informuje stránka designboom.

Tieto unikátne stavby sa môžu vzájomne prepájať alebo stohovať. K dispozícii je množstvo rôznych kombinácií. Je to ako detská stavebnica, z rozkladacích modulov môžu vzniknúť väčšie domy, kancelárie alebo dokonca budovy v štýle hotelov. Vnútorné usporiadanie jednotlivých jednotiek je vzájomne zameniteľné so sériou skladacích priečok, ktoré umožňujú ľuďom navrhnúť pôdorysy a kombinácie izieb, presne tak ako to potrebujú. 

Jednotky môžu byť tiež vybavené rôznymi modulárnymi podložkami pod batérie, energetickými systémami alebo systémami na úpravu vody.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.