01.04.2018, 12:00

Salzburg: „Rím Severu“ - od cirkevného štátu k cirkevnému mestu

Viac ako tisíc rokov bol Salzburg cirkevným štátom, v ktorom bola svetská a cirkevná moc spojená v role kniežatského arcibiskupa.

Salzburg: „Rím Severu“ - od cirkevného štátu k cirkevnému mestu
Zdroj: Salzburg Tourismus

 Po Vatikáne bol Salzburg najvýznamnejšou cirkevnou metropolou. Tento význam bol okrem iného dôvodom pre UNESCO, aby Salzburgu udelil titul „svetového kultúrneho dedičstva“. Vo svetle tejto úchvatnej histórie sa Salzburg prezentuje zo svojej impozantnej a nádhernej stránky.

Barokové miestečka, malé uličky a pôsobivé množstvo kostolov a kláštorov svedčia o dedičstve kniežatských arcibiskupov v architektúre ako aj v umení a kultúre.

 Koncertné série a festivaly

 Kniežatskí arcibiskupi Salzburgu kládli veľký dôraz na hudbu. Zvolávali významných umelcov z celej Európy a podporovali skladateľov ako Leopold a Wolfgang A. Mozart.

Zdroj: Salzburg Tourismus

​Rozsah tohto hudobného dedičstva siaha od chórových koncertov cez orgánové predstavenia až po liturgické oslavy. Koncertné série a festivaly dožičia tomuto hudobnému žánru patričný rámec.

 Salzburské bábkové divadlo

Svetoznáme Salzburské bábkové divadlo (Salzburger Marionettentheater) je dozaista najznámejšie svojho druhu. Založené bolo v roku 1913 a minulý rok sa dostalo na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Zdroj: Salzburg Tourismus

​V roku 2018 predstaví Salzburské bábkové divadlo okrem iného dve úchvatné produkcie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť: Čarovnú flautu a The Sound of Music.

Okrem toho odhalí kultúrne dedičstvo UNESCO tajomstvo svojho klenotu a v roku 2018 budú po prvý krát v ponuke skupinové sprievody do zákulisia divadla.

 Dovolenkový balík „Salzburg Card Package“: 2 alebo 3 noci/ 48 alebo 72 hodín zahŕňa:

 Salzburg Card bude uložená na recepcii vášho hotela.

Cena: v 3* hoteli od 119,- alebo od 169,- na osobu/v 4* hoteli od 139,- alebo od 199,- na osobu

 

- 2 prenocovania vrátane raňajok formou bufetu v niektorých vybraných hoteloch

- voľný, jednorazový vstup na všetky pamiatky v meste na 48/72 hodín

- bezplatné používanie verejných dopravných prostriedkov na 48/72 hodín

- atraktívne zľavy pri návšteve kultúrnych podujatí

- zľavy na mnohých výletných cieľoch

 

Viac info:

www.austria.info

(pr)