29.04.2018, 11:00

Linec na Dunaji - mesto zmien

Kto chce zažiť zmenu, mal by navštíviť Linec.

Linec na Dunaji - mesto zmien
Zdroj: Linz Tourismus

Ako Mesto mediálneho umenia UNESCO vás Linec nadchne jedinečnou atmosférou pri Dunaji, pôsobivým mediálnym umením a živou umeleckou scénou.

Loď nad strechami, blesková kariéra maliara graffiti, výlet do iných galaxií či škola neposlušnosti: Linec prekvapuje, nadchýna a mení svojich návštevníkov, a to vždy k lepšiemu. Toto Mesto mediálneho umenia UNESCO vás podnieti k tomu vyskúšať nepoznané a prekročiť vlastný tieň.

Žiadne iné mesto v Rakúsku neprešlo za posledné roky takou výraznou premenou. Otvorení voči novým veciam nie sú iba obyvatelia Lincu – mení sa neustále i mesto ako celok.

Zdroj: Linz Tourismus, Robert Josipovic

​Moderné pôsobivé kultúrne stavby, ktoré vznikli za uplynulých 15 rokov, kreatívne nápady a titul Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2009 položili základ nového stáleho smerovania v budúcnosti.

Dnes Linec nadchýna návštevníkov rušným centrom, mestskou atmosférou na Dunaji, jedinečným mediálnym umením v múzeách a vychválenými hudobnými inscenáciami.

Objavte mediálne umenie - Nazrite do budúcnosti v Ars Electronica Center
Kto chce mať prehľad o nadchádzajúcich inováciách, mal by navštíviť Ars Electronica Center. V tomto múzeu budúcnosti sa spája technologický pokrok s vizionárskym mediálnym umením. Moderná budova na brehu Dunaja vás nadchne výstavami na tému umenie, technológie a spoločnosť. Návštevníci tu môžu sami experimentovať, objavovať a bádať.

Zdroj: Linz Tourismus

​Opojenie z výšky nad Lincom - Zažite mediálne umenie nad strechami mesta
Počas podujatia „Opojenie z výšky“ („Höhenrausch“) 2018 na tému „Voda bez hraníc“ si návštevníci môžu pozrieť fascinujúce diela moderného umenia. Pozdĺž obľúbených drevených mostíkov nad strechami mesta sú umiestnené unikátne diela mediálneho umenia, ktoré dopĺňa jedinečný výhľad na celý Linec. Mimoriadnym magnetom v roku 2018 je drevená vyhliadková veža. 

Od 24. mája do 14. októbra

Galéria Mural Harbor - Namaľujte grafity v prístave


Zdroj: Linz Tourismus, Robert Josipovic

​V galérii grafitov „Mural Harbor“ v Linci sa môžete stať sprejerom priamo v priemyselnej zóne. V uplynulých rokoch vzniklo na priemyselných budovách vysokých až 40 metrov viac ako 100 farebných umeleckých diel. Po prehliadke prístavu na člne dostanú návštevníci rýchlokurz sprejovania pestrých grafitov.

Viac info:

www.austria.info

(pr)