17.07.2017, 14:52

Fidget spinnery sú ďalšou zbraňou USA, zaznelo v ruskej štátnej televízii

Zatiaľ čo sa môže zdať, že populárna antistresová hračka fidget spinner je vlastne zbytočná, ruská štátna televízia prišla s teóriou, že ide o nástroj na podkopanie Ruskej federácie.

Fidget spinnery sú ďalšou zbraňou USA, zaznelo v ruskej štátnej televízii
Zdroj: YouTube

Alexej Kazakov, moderátor ruskej štátnej televízie Rossija 24 podľa servera Newsweek povedal, že je fidget spinner mierne návykový a robí ľudí náchylnejším k manipulácii.

Podľa všetkého táto informácia zaznela v jednej z niekoľkých častí, ktoré sa zaoberajú škodlivými účinkami Fidget spinnera. Tie sú vo vysielaní upodozrievané z toho, že sú americkými produktmi, ktoré pomáhajú politickej "nesystematickej" opozícii v krajine.

Nezávislý ruský žurnalista Alexej Kovaľov bol jedným z prvých ľudí, ktorí poukazovali na bizarné správy ruských štátnych médií na Twitteri. "Fidget spinnery používa opozícia k upokojovaniu tých, ktorí ich sledujú a k ich rozptyľovaniu od naozajstných problémov. To je to, čo opozícia väčšinou robí," uviedol na svojom Twitteri Kovaľov.

"Taká je ruská propaganda. Toto je to najlepšie, čo dokáže. A údajne tí istí ľudia (iní nie sú) ovplyvňovali voľby v USA," stálo v jeho ďalšom príspevku. Podľa druhého moderátora relácie Nikolaja Sokolova, sú hračky predávané na protestoch proti korupcii. V reportáži ďalej zaznelo, že videá fidget Spinnera na YouTube sú vysoko politické a vďaka tomu dokážu nalákať "potenciálnych demonštrantov".

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.