12.05.2017, 08:01

Používate Windows 10? Microsoft preň chystá viacero noviniek

Softvérová spoločnosť okrem programov ponúka aj služby a hardvér. Medzi jej najvýznamnejšie produkty patria operačné systémy pre osobné počítače, servery či mobilné telefóny. Hodnota značky technologického gigantu Microsoft medziročne vzrástla o deväť percent na 7 2,5 miliardy dolárov. 

Ako sa tam pracuje: Firemná kultúra spoločnosti Microsoft je na jednej strane zameraná na rast a neustály rozvoj schopností zamestnancov, na druhej strane sa prejavuje neformálnou a priateľskou atmosférou. Budú rešpektovať vašu individualitu a snažiť sa vytvoriť vám čo najlepšie podmienky pre rozvoj. Zaujímavé sú aj pravidelné teambuildingové podujatia, rôzne zamestnanecké výhody na podporu zdravia a rodiny, ako aj benefity pri poistení. Zamestnanci – rodičia oceňujú časovú flexibilitu a podporu individuálneho prístupu k pracovným úlohám. Firma je priateľská aj k deťom, ktoré tu majú svoj kútik, kým ich rodičia pracujú.
Zdroj: TASR/AP

Hlavnou novinkou operačného systému Windows 10 americkej spoločnosti Microsoft bude funkcia, ktorá vyhodnotí najlepšie fotografie a videá používateľov a umožní im vytvárať vlastné príbehy. Spoločnosť ju ponúkne v rámci jesennej aktualizácie.

Nástroj nazvaný Story Remix sa bude môcť používať nielen na 500 miliónov osobných počítačov, chytrých telefónov a tabletov s týmto operačným systémom, ale Microsoft ho chce ponúkať aj užívateľom platforiem iOS (Apple) a Android (Google). Spoločnosti Apple a Google však už podobné aplikácie ponúkajú, napísala agentúra Reuters.

Microsoft pripravuje aj ďalšie funkcie, napríklad synchronizovanú schránku pre presúvanie dát - textu, fotografií i videí - medzi zariadeniami. Ďalšou novinkou bude funkcia Timeline, ktorá užívateľovi umožní návrat do histórie k používaným programom, vytvoreným dokumentom alebo navštíveným webom. Zjednoduší sa tiež práca s vstavaným úložiskom OneDrive.

Termín aktualizácie Microsoft podľa Reuters zatiaľ neuviedol.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.