23.02.2016, 00:22

Dostali sme SIM kartu, ktorá vám ušetrí stovky eur

​V Barcelone sme sa dostali k stánku spoločnosti ChatSIM, ktorý ponúka za 10 eur kartu na komunikáciu z celého sveta.

SIM karta

Raz ročne zaplatíte 10 eur a môžete si písať cez Facebook alebo napríklad Whatsapp odkiaľkoľvek. Bez ďalších poplatkov jednoducho môžete chatovať do „zbláznenia“. Unikátny startup funguje už takmer jeden rok a doteraz má cez 100 tisíc zákazníkov. Najviac z Honkongu, USA a Talianska.

ChatSIM je špeciálna SIM karta, ktorú ak si vložíte do svojho telefónu, môžete používať vybrané chatovacie služby. Je ich celkovo 9. Hlasové hovory alebo SMS nefungujú. ChatSIM má zmluvy v 150 krajinách sveta, kde jej služby poskytuje 250 rôznych operátorov.

Služba tak prakticky funguje na celom svete, no najväčší problém môže nastať v Afrike, kde chýba v pokrytí väčšia časť štátov.

Cez službu viete posielať aj fotografie či videá, no tie sú už spoplatnené. A to formou kreditov. Za 10 eur si viete zakúpiť 2000 kreditov, ktoré vám vystačia na 200 fotografií, 40 videí či 80 minút telefonovania (cez VoIP - napríklad Facebook). Množstvo sa však môže líšiť. Cena kreditu je rozdelená do zón podľa krajín.

ChatSIM je tak služba, ktorú dokonale využijú majiteľa DualSIM telefónov. Kým v jednom slote môžu mať svoju základnú SIM kartu, kde sa im môže dovolať ktokoľvek, v druhom práve túto ChatSIM s neobmedzeným množstvom chatovania.

Rovnako je to služba, ktorú sa vám nemusí vyplatiť kupovať v prípade, že idete na dovolenku, no pri Slovákoch, ktorí často cestujú, to môže byť ideálny doplnok, ktorý dokáže ušetriť desiatky, možno aj stovky eur.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.