13.04.2014, 00:00

Samsung chystá rozlúčku s Androidom. Kvôli konkurencii

Podklady pre súdny spor s Apple odkryli plány firmy. Samsung sa radšej spoľahne na vlastný operačný systém.

Samsung chystá rozlúčku s Androidom. Kvôli konkurencii

Aj svetová jednotka na trhu sa bojí. Kórejský výrobca elektroniky Samsung má strach z konkurencie v podobe americkej značky Apple. A práve kvôli nej sa chystá skončiť s výrobou smartfónov a tabletov s operačným systémom Android od Google. Informoval o tom magazín Business Insider.

Pravda v súdnych podkladoch

Plány juhokórejského výrobcu prezradili podklady pre blížiaci sa patentový súd s Apple. Píše sa v nich že predaj tabletov je oveľa slabší, ako výrobca očakával. A aj to, Apple nie je jediný konkurent, ktorého sa Samsung bojí. Za konkurenciu považuje samotný Android a všetky zariadenia, ktoré ho používajú. Vrátane značiek s klesajúcim podielom na trhu, ako napríklad HTC. Samsung tiež priznáva, že jeho slabou stránkou je biedna povesť značky a tiež nízka kvalita. Prieskum medzi operátormi ukázal, že je až trikrát väčšia pravdepodobnosť, že predavač ponúkne zákazníkovi telefón od Apple namiesto Samsungu Galaxy.

Napriek tomu, že Samsung vďačí Androidu za masové rozšírenie a zvýšenie predaja jeho zariadení, v podkladoch sa píše, že Samsung Androidu neverí a chce sa ho zbaviť čo možno najskôr.

Revolúcia na trhu

Ako pripomína Business Insider, odklon Samsungu od najpoužívanejšieho operačného systému by zmenil celý trh so smartfónmi. Ak totiž existuje výrobca, ktorý by dokázal vytvoriť nový operačný systém, ktorý by dokázal konkurovať Androidu a iOS od Apple, je to práve Samsung. So svojim objemom predaja a zdrojmi by to dokázal veľmi ľahko.

Samsung už dnes testuje svoj vlastný operačný systém s názvom Tizen a zatiaľ sa mu darí. Jedinou prekážkou je množstvo a dostupnosť aplikácií. Pre Android aj iOS ich existujú milióny, pre Tizen zatiaľ iba zopár. Na druhej strane, prvý iPhone od Apple z roku 2008 nemal ani jedinú aplikáciu.

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.