07.01.2016, 09:34

Vyskúšali sme Netflix. Toto je päť dôvodov, prečo dostane Slovensko

Tisíce filmov, milióny platiacich zákazníkov a úplná revolúcia na trhu.

Zabudnite na sťahovanie filmov alebo videopožičovne. Na Slovensko oficiálne prišiel Netflix (viac TU), ktorý zmenil spôsob, akým milióny ľudí pristupujú k televízii. Ak ste o Netflixe nikdy nepočuli, tak v jednej vete to je virtuálna „videpožičovňa“, kde platíte mesačný poplatok a pozeráte, čo chcete, kedy chcete a koľkokrát chcete.

Služba pochádza zo Spojených štátov, kde začala svojimi vlastnými seriálmi dokonca konkurovať televíziám. Služba sa totiž stala natoľko populárna, že začala vydávať vlastné seriály, ktoré nájdete len tam. A nie sú to žiadne „béčkové“ videá. 


Prečítajte si aj:

Takto dostanete Netflix zadarmo. Návod krok po kroku (viac TU)


To, že Netflix vstupuje aj na slovenský trh, oznámili na veľtrhu CES v Las Vegas. "Sme svedkami zrodu novej globálnej internetovej televíznej stanice," povedal Hastings, ktorý je CEO spoločnosti Netflix.

A má pravdu. Týmto krokom sa práve (pomaly) skončili zlaté časy televíznych staníc, videopožičovní a špekulantov, ktorí vám prístup na Netflix zo Slovenska predávali s prirážkou. 

Americká služba má však problém. Nefunguje po slovensky, a preto zatiaľ žiadnu revolúciu u nás doma netreba očakávať. Nakoniec aj sám Netflix tu nie je na to, aby „zničil“ TV priemysel. V Amerike s veľkými televíziami dobre spolupracuje. 

Chcete si na vlastnej koži vyskúšať Netflix? Tak v galérií máte päť ideálnych dôvodov, prečo to musíte urobiť teraz

 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.