24.12.2015, 02:22

Na Slovensko mieri revolúcia. Tesla tu postavila svoje nabíjačky

Nabíjate zadarmo a expresne rýchlo. A to nie je žiadna utópia, Tesla u nás stavia svoje nabíjačky.

Všetci majitelia Tesiel v okolí môžu otvárať šampanské. Vďaka tipu od nášho čitateľa a podľa ďalších informácií zo slovenského fóra teslaclub.sk, má americká automobilka pri Zvolene dokončovať svoje expresné nabíjačky Supercharger. Konkrétne pri Sielnici.
Po prvýkrát na Slovensku
Ešte minulý rok sme priniesli informáciu, že sa Slovensko na plánoch pre postavenie Supercharger staníc objavilo a teraz sa to stáva realitou. 
 
Len nedávno sme sa pokúsili reálne prejsť s Teslou z Bratislavy do Košíc bez nabíjania. Zvládli sme to, no ako si môžete pozrieť v našom videu, museli sme šetriť a ísť pomalšie. Teraz to môže byť minulosťou. Krátka zastávka vás dobije dostatočne na to, aby ste mohli ísť „naplno“ celý čas. 
 
Zo susedov ich má iba Rakúsko
Nové nabíjačky od spoločnosti Tesla totiž dovoľujú nabiť ich elektromobil na 80 percent kapacity za 40 minút. A to je asi niečo cez 300 kilometrov. Je to najrýchlejší spôsob nabíjania elektromobilov na svete. 
 
Najbližšia takáto stanica bola len v susednom Rakúsku. Supercharger nemá zatiaľ ani Česko, Maďarsko či Poľsko. Podľa snímok je zrejmé, že stanica je tesne pred dokončením a bude najpravdepodobnejšie otvorená začiatkom budúceho roka. 
Tesla Supercharger, snímka: Tesla
 


 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.